Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Keçiören'de Tasarruf Tedbirleri

Keçiören’de enerji tasarrufu amacıyla parklardaki aydınlatma lambaları tasarruflu ampullerle değiştiriliyor. Bu kapsamda 100 Watt’lık ampuller yerini 23 Watt’lık tasarruflu ampullere bırakıyor. Şu ana kadar 142 parkta tamamlanan çalışmaların diğer parklarda da uygulanmasıyla yıllık 406 bin liralık tasarruf edilmesi planlanıyor.

Hürriyet Gazetesi
Keçiören'de Tasarruf Tedbirleri

Keçiören’de enerji tasarrufu amacıyla parklardaki aydınlatma lambaları tasarruflu ampullerle değiştiriliyor. Bu kapsamda 100 Watt’lık ampuller yerini 23 Watt’lık tasarruflu ampullere bırakıyor. Şu ana kadar 142 parkta tamamlanan çalışmaların diğer parklarda da uygulanmasıyla yıllık 406 bin liralık tasarruf edilmesi planlanıyor. Ayrıca kompanzasyon sisteminin düzenli çalıştırılmasından da yaklaşık 600 bin TL tasarruf hedefleyen belediyenin yıllık enerji tasarrufunun 1 milyon TL’yi bulması hedefleniyor. Yapılan çalışmalarla belediyenin elektrik faturalarında gözle görülen bir azalma sağlamaya başladı.

Kaynaklarla yeni yatırımlar yapılacak

Parklardaki aydınlatma giderlerinin bir hayli kabarık faturalar getirdiğini belirten Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, yapılan çalışmalarla ciddi oranda bir tasarruf sağlanacağını, elde edilen kaynağın da yeni yatırımlarda kullanılacağını kaydetti. Parklarda kullanılan 100 W’lık akkor flamanlı ampullerin 6 bin 500 tanesinin tasarruflu ampullerle değiştirildiğini ifade eden Ak, tasarruflu ampullerin az enerji tüketmenin yanı sıra normal ampullere göre çok daha uzun ömürlü olduğunu, çalışmaların tamamlanmasıyla ciddi bir tasarruf sağlandığı gibi parkların daha iyi aydınlatılacağını da ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/keciorende-tasarruf-tedbirleri_73975.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!