Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Keçiören’in Ortasında Bir ‘Utanç Çukuru’

Keçiören’in Kızlar Pınarı Caddesi’nde AKP’li Anakent Belediyesi’nin yıllar önce, metro çalışması adı altında açtırdığı çukur halen açık şekilde duruyor. Caddenin tam ortasında bulunan ve derinliği yaklaşık 50 metre olan çukur, yurttaşlar için bir tehlike oluşturuyor. Keçiörenliler, trafiğin de yavaşlamasına neden olan çukura “utanç çukuru” adını

Cumhuriyet ANKARA
Keçiören’in Ortasında Bir ‘Utanç Çukuru’

Keçiören’in Kızlar Pınarı Caddesi’nde AKP’li Anakent Belediyesi’nin yıllar önce, metro çalışması adı altında açtırdığı çukur halen açık şekilde duruyor. Caddenin tam ortasında bulunan ve derinliği yaklaşık 50 metre olan çukur, yurttaşlar için bir tehlike oluşturuyor. Keçiörenliler, trafiğin de yavaşlamasına neden olan çukura “utanç çukuru” adını vermişler.

Anakent Belediyesi’nin yıllar önce başlattığı Ulus - Keçiören metrosunun bir parçası olan Kuyubaşı Metro Durağı’nın inşaatına 2003 yılında başlandı. Aradan 6 yıl geçmesine karşın metro çalışması için açılan çukurda ne bir çalışma yapıldı ne de çukur kapatıldı. 2007 yılında bitirilmesi planlanan inşaat, Fatih Stadyumu’nun tam karşısındaki caddenin ortasında bulunuyor. Çukur, yolu daraltarak trafiğin tıkanmasına neden oluyor. Aynı zamanda Kızlar Pınarı Caddesi’ndeki esnafın işini de büyük ölçüde azaltıyor. Gelişigüzel bir şekilde etrafı kapatılan çukur ölümlere davetiye çıkarıyor.

‘Durum çok vahim’

SHP’nin Ankara İl Başkanı ve aynı zamanda bir Keçiörenli olan Celalettin Koç, cadde ortasında açılan çukurdan en çok esnafın mağdur olduğuna dikkat çekerek, “Esnaf, Gökçek’ten korktuğu için onun lehinde konuşmak zorunda kalıyor” dedi. Koç, metronun geldiği ilçeye sağladığı olanakarın tartışılmaz olduğunu vurgularken, “Buraya açılan çukurla, hem esnaf hem şoförler hem de yurttaş rahatsız oluyor ve mağdur durumda kalıyor. Oluşan ciddi ulaşım problemi de durumu daha vahim hale getiriyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/keciorenin-ortasinda-bir-utanc-cukuru_68274.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!