Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemer Grubu 2 Villa Projesiyle Güneye İndi Hedef Zengin İngilizler

Kemerburgaz'da Kemer Country projesini gerçekleştiren Kemer Grubu, 2 ayrı villa projesiyle güneye indi. Göcek ve Kalkan'daki projelerinin tanıtımı için İngiltere'de fuara katılan Kemer Mediterra şirketi, Stockholm, Hollanda ve Norveç fuarlarını da gündemine aldı.

Referans Gazetesistanbul'da 1990'lı yılların başında Kemerburgaz'da Kemer Country projesini gerçekleştiren Kemer Grubu, 2 ayrı villa projesiyle güneye indi. Göcek ve Kalkan'daki projelerinin tanıtımı için İngiltere'de fuara katılan Kemer Mediterra şirketi, Stockholm, Hollanda ve Norveç fuarlarını da gündemine aldı.

Kalkan'da Mayıs 2008'de örnek evi tamamlanacak olan 65 milyon dolar yatırım bedelli LaVanta projesinde 166 evin 25'i şimdiden İngilizlere satıldı. İnşaatı yılbaşında tamamlanacak olan Göcek'teki 23 konutluk Göcek Hills evlerinin de 4'ünün satışı gerçekleştirildi.

Kemer Mediterra Genel Müdür Fahim Tobur kaliteli ve paralı yabancı konut alıcısını hedeflediklerini, bunun için yurtdışı fuarlarda tanıtım yapmanın yanı sıra İngiltere'de bir yabancı ajansla da anlaştıklarını söyledi. Yurtdışında Türkiye açısından ikinci ev konusunda iyi bir pazar bulunduğunu anlatan Tobur, özellikle İngiltere pazarının satış için çok uygun olduğunu söyledi. Tobur, Avrupa'da bu alanda bir yılda düzenlenen 35 fuarın 20'sinin İngiltere'de yapıldığına dikkat çekerek "İngiltere'de her yıl 2 bin kişi ülkesini terk ediyor. Nüfusun yüzde 54'ünden fazlası deniz aşırı bir ülkede ev sahibi olmak istiyor ve yüzde 10'u da satın alıyor" dedi.

Rezidans hizmeti de olacak
Tobur İspanya ve Portekiz 1992'den bu yana ikinci ev pazarında 4 milyon satış yaparken Hırvatistan, Kıbrıs ve Türkiye'de bu rakamın 100 bin adedin altında kaldığına da dikkat çekti. Mevcut pazardan daha fazla pay almak için sadece kaliteli konut üretmenin yetmeyeceğini belirten Tobur, bu nedenle kendilerinin villalarında rezidanstakine benzer bir hizmeti de vereceklerini anlattı. Tobur, "Müşteri bir internet mesajı ile evinin temizlenmesini, havuzunun bakımının yapılmasını, buzdolabı için alışveriş yapılmasını isteyebilecek. Geldiğinde evi kendisini hazır bekliyor ve havaalanında karşılanıyor olacak" dedi.

Kemer Mediterra Genel Müdür Yardımcısı Cem Atakan da güney sahillerinde proje üretmeye devam edeceklerini ve Edremit'ten Antalya'ya kadar olan bölümde özel araziler aradıklarını açıkladı.

Tek odalı daireler de var
Kalkan'da Kaputaş ve Dalyan kumsalları arasında konumlanan 125 dönümlük arazide ilk mahallesinin inşaatına başlanan LaVanta projesi 18 ayda tamamlanacak. Projede Kalkan’ın 1920’li yıllara kadar “Kalamaki“ adıyla anılan eski bir Rum balıkçı köyü olmasından hareketle, eski Rum kasabalarının ve etnik Türk mimarisinin birleşimi özgün bir yaklaşım temel alındı. LaVanta’da 60 metrekarelik tek odalı penthouse'lardan, 363 metrekarelik 5 odalı müstakil villalara kadar değişen 11 ayrı konut tipi bulunuyor. Hazırlıkları 2005 yılında başlayan projede bürokratik işlemlerin geçen yıl tamamlanması ile birlikte inşaata başlandı. Konut fiyatları 115 bin euro ile 651 bin euro arasında değişen LaVanta projesinde ayrıca Kemer Grubu'nun kendisinin işleteceği butik tarzında 15 odalı bir otel de bulunacak.
Şirketin diğer projesi Göcek Hills'de ise villaların büyüklükleri 177 ile 247 metrekare arasında, fiyatları 255 bin ile 360 bin paund arasında değişiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemer-grubu-2-villa-projesiyle-guneye-indi-hedef-zengin-ingilizler_56537.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!