Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemeraltı'nda Gerilim

İzmir Büyükşehir Belediyesi, "Kemeraltı’ndaki seyyarı bitirdik" dedi. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "Bizi kimse yok sayamaz. Kemeraltı’ndaki tüm operasyonu biz yaptık" diye tepki gösterdi.

Milliyet Gazetesi
Kemeraltı'nda Gerilim

Büyükşehir Belediyesi, "Kemeraltı’ndaki seyyarı bitirdik" dedi. Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, "Bizi kimse yok sayamaz. Kemeraltı’ndaki tüm operasyonu biz yaptık" diye tepki gösterdi.

CHP’li Büyükşehir ve Konak belediyelerinin arası, "Kemeraltı’nda işportayla mücadele konusu" nedeniyle açıldı. Gerilimin fitili, Büyükşehir’de yapılan ve ilgili odaların yöneticilerinin katıldığı 'ortak akıl toplantısı'na, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın davet edilmemesiyle yakılmıştı. Dün, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, beraberinde Vali Cahit Kıraç da olduğu halde Kemeraltı’ndaki bir başka etkinlik için çarşıdaydı. Heyet, Kızlarağası Hanı’na, kahve içmek için uğradı. Bu sırada, Hakan Tartan, zabıtalara, seyyarla mücadeleleri nedeniyle teşekkür konuşması yapıyordu.

İlk andan itibaren gergin diyalog yaşandı. Vali Cahit Kıraç’ın, "Birlikte açıklama yapalım. Siz de etkinliğe katılın" önerisine, Tartan, "Hayatım boyunca davet edilmediğim hiçbir yere gitmedim" sözleriyle karşılık verdi. Tartan, "Ben sizin programınızı bozmayayım" diyerek yana çekildi. Vali Kıraç, Tartan’ı ikna etmek istese de Başkan Kocaoğlu, "Programı var. Biz devam edelim" dedi. Kocaoğlu ve Tartan’ın hiç konuşmaması dikkat çekti. Kızlarağası Hanı’ndan ayrılan heyet, bir başka yerde kahve içti.

"Basın bültenli operasyon"

Grubun gitmesinin ardından konuşan Tartan, önce, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na, yaptığı koordinasyon için teşekkür etti, ancak Kemeraltı’nda seyyarla mücadele konusunda Konak Belediyesi zabıtalarının görmezden gelinmesine tepki gösterdi. Büyükşehir Belediyesi’nin "Seyyarı bitirdik" şeklinde basın açıklaması yapmasına kızan Tartan, diğer kurumların hiçe sayıldığını belirtti, ironik konuştu: "Büyükşehir basın bürosunda çalışan arkadaşlarımız, işporta operasyonunu basın bülteniyle bitirmiş. Hayırlı, uğurlu olsun. Ben ilk defa basın bülteniyle bitirilen bir işporta operasyonu gördüm. Bu Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. Kendilerini kutluyorum. Aynı başarıyı hayat pahalılığı, enflasyon ve zamlarla yaşanan sıkıntı konularında da bekliyorum. İşin kağıt üstünde olan bölümü ya da sansasyon yönüyle kesinlikle ilgilenmiyorum. Burada aslanlar gibi mücadele eden 40 arkadaşımız, herkesin gözü önünde bu operasyonu yapmıştır. Bu operasyona herkes destek vermiştir. Ama bugün okuduğum açıklama bana üzücü geldi. Arkadaşlarım da çok üzüldü. Kimse bizi dışlayamaz". Tartan, Büyükşehir Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamayla ilgili olarak Başkan Kocaoğlu’nu aradığını, kendisinin, "Benim bilgim yok" dediğini de kaydetti.

"Şube müdürü değiliz"

Öte yandan daha sonra bir açıklama yapan Başkan Kocaoğlu, Kemeraltı için Büyükşehir ve Konak belediyelerinin, Emniyet Müdürlüğü’nün ve ilgili odaların da desteğiyle mücadele başlattığını, kararlılıkla devam edeceğini söyledi. Kocaoğlu, "Sorumluluk hepimizin. İlçe belediyeler şube müdürlüğü değildir" dedi. Kocaoğlu, turistik değeri büyük olan Kemeraltı Çarşısı’nı öne çıkarmak için çaba harcadıklarını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemeraltinda-gerilim_69792.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!