Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kemer'e Yedi Yıldızlı Otel

Cengiz İnşaat tarafından Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi beldesinde inşasına başlanan ve 100 milyon dolara mal olacak Port Royal Otel, 200

Dünyab>Cengiz İnşaat tarafından Antalya'nın Kemer ilçesine bağlı Beldibi beldesinde inşasına başlanan ve 100 milyon dolara mal olacak Port Royal Otel, 2005 Nisan ayında hizmete açılacak.

Toplam 200 dönüm alan üzerine kurulan otel, 1161 oda, 3 bin 250 yatak kapasitesi ile Akdeniz'in en büyük otelleri arasında yer alacak. Yaşamını İtalya'da sürdüren Türk mimar Tuncay Çavdar'ın projesini hazırladığı otel, Batı-Uzakdoğu sentezi taşıyor. Kendine ait bir mendireği ile lüks yolcu gemileri ve teknelerin otelin limanına demirlemesine olanak sağlayan Port Royal'in 1 kilometrelik sahil şeridi, iri taşlarla kaplı olduğu için, tonlarca kum dökülerek kumsala dönüştürüldü

26 VIP VİLLA

Otelde konukların konforu için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Öyle ki, üst düzey gelir grubu müşterileri için oluşturulan 26 adet VIP villanın yatakları müşterinin isteğine göre dağ ya da deniz manzarasına dönebiliyor. Port Royal Genel Müdürü Birol Kaymas, "yedi yıldız" standartlarına sahip bir otel olacaklarını söyledi. Port Royal'de mutfaktan bahçeye, animasyondan, hizmet şekline Uzakdoğu esintisinin hakim olacağını belirten Kaymas, "İnsanların Uzakdoğu'ya gitmesine gerek kalmayacak. Bizim otelimizde Uzakdoğu'yu yaşayabilecekler" dedi.

Otel bahçe düzeninde de Uzakdoğu havasını yansıtmak için yüzlerce palmiye, hurma ve Hindistan cevizi ağacı ve bitkinin kullanılacağını belirten Kaymas, Port Royal'in toplam 17 bin 500 metrekarelik havuz alanı ile aynı zamanda su cenneti olacağını, yine çocuklar için orman içinde 4 bin metrekarelik çocuk havuzu kurduklarını, bunun Türkiye'de bir ilk olduğunu kaydetti.

Otelin tamamen taşlık olan 1 kilometrelik sahil şeridini iyileştirme çalışmalarıyla kumsala dönüştürdüklerini anlatan Kaymas, kurdukları mendirek sayesinde lüks yolcu gemilerinin ve yatların otel hizmetlerinden yararlanabileceğini söyledi.

Port Royal bünyesinde 5 bin 900 kişilik kongre salonu bulunacağını, kış sezonunda kongreye ağırlık vereceklerini belirten Kaymas, daha şimdiden 2005 için yurtiçi ve yurtdışından 12 büyük kongreyi programlarına aldıklarını bildirdi. Kamas şöyle konuştu:

"Otelin pazarlanması için Avrupa'nın en büyük tur operatörleri ile görüşüyoruz. Rusya'da 3-4 büyük acente, Hollanda, Belçika, İsrail, Avusturya, İsveç, Lüksemburg, Macaristan, Polonya, Ukrayna, yine Ortadoğu'da İran, Dubai, Suriye, Ürdün'de büyük acenteler ile görüşüyoruz. Diğer otellerin ilgi duymadığı Afrika'ya kadar uzanacağız. Uzakdoğu'da Çin'den Japonya'dan turist ağırlamak istiyoruz."

İSTANBUL VE ANKARA'DA OTEL

Cengiz İnşaat'ın Port Royal'in bitmesinin ardından, yine Beldibi'nde aynı bölgede 70 dönüm alanda 600 odalı yeni bir 5 yıldızlı otel inşaatına başlayacağını açıklayan Birol Kaymas, ayrıca İstanbul ve Ankara'da şehir oteli açmak istediklerini bildirdi. Kaymas, İstanbul Maslak'ta iş merkezi olarak planlanan ve kaba inşaatı tamamlanan binanın 300 odalı otele dönüştürüleceğini, yine Ankara'da 250 odalı otel projesinin hayata geçirileceğini söyledi. Cengiz İnşaat'ın halen 5 yıldızlı Kemer Le Jardin Otel'in yüzde 50 hissesine sahip olduğunu hatırlatan Kaymas, yeni turizm yatırımlarını Cengiz İnşaat bünyesinde kurulacak bir turizm firmasının işleteceğini kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kemere-yedi-yildizli-otel_12444.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!