Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ken Yeang’ın Tulip Turkuaz’ı Satışta

Bahçeşehir’de inşaatına başlanan ve 11 blokta 1188 konuttan oluşan Tulip Turkuaz Projesi’nin birinci etabı 21 Mayıs Perşembe günü satışa çıktı. Üç ayrı parselde, toplam 120 bin m2 arazi üzerinde kurulacak Tulip Turkuaz, farklı imkanların bir arada bulunduğu bir yerleşim birimi olacak. Öncelikle konut alanlarının satışa sunulduğu projede, diğer

yapi.com.tr
Ken Yeang’ın Tulip Turkuaz’ı Satışta

Bahçeşehir’de inşaatına başlanan ve 11 blokta 1188 konuttan oluşan Tulip Turkuaz Projesi’nin birinci etabı 21 Mayıs Perşembe günü satışa çıktı. Üç ayrı parselde, toplam 120 bin m2 arazi üzerinde kurulacak Tulip Turkuaz, farklı imkanların bir arada bulunduğu bir yerleşim birimi olacak. Öncelikle konut alanlarının satışa sunulduğu projede, diğer etaplarda bir alışveriş merkezi ve modern yaşamın simgesi haline gelen bir de rezidans yer alacak.

Tulip Turkuaz Projesi, TOKİ iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (EGYO)  ile Tulip Gayrimenkul Grubu ve ortakları arasında 'Arsa Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi Sözleşmesi' ile geliştirilen bir proje. Yurt dışı ortaklı bir gayrimenkul yatırım kuruluşu olan Tulip Gayrimenkul Grubu'nun yabancı ortakları arasında Hollanda menşeli Van Herk Group ve Panagro Grup bulunuyor.

Dünyaca ünlü mimar Ken Yeang tarafından projelendirilen Tulip Turkuaz Projesi’nin ana konsepti 'Doğal Yaşam' üzerine kurulmuş. Bu nedenle doğa ile iç içe geçmiş bir yaşam şekli hedeflenmiş. Yerleşim planında bütün binalar birbirlerinin önünü kesmeyecek şekilde konumlandırılmış ve insan yaşamı için büyük önem taşıyan su öğesi üzerine kurulmuş. Binaların önünden bir kanal niteliğinde geçerek bütün araziyi dolaşan su arkları projeye ayrı bir hava verirken, zaman zaman nilüfer havuzları şekline dönüşüyor. Ayrıca, havuzların çevrelediği orta alan içinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kum havuzları, dinlenme ve sohbet köşelerini barındıran bir koru olarak düzenlenmiş. Yaklaşık 8 bin 500 metrekare alana sahip su kanallarının en dar yeri 1,5 en geniş yeri ise 18 metre olarak düşünülmüş. Bloklar ise tamamen giydirme cepheli. Su kanalları ile yakalanan hareketi devam ettirecek şekilde tasarlanmış.

Binalarda doğal yaşamın uzantısı olarak ortak avlular düzenlenmiş. Bu avlularda yine hem su hem yeşil elemanı kullanılmış ve bahçe avluları oluşturularak binaların cephelerine hareket getirilmiş. Projede, su elemanının yeşille ve insan yaşamıyla bütünleşmesi öngörülmüş, bu nedenle bu havuzlara uzanan ahşap yürüme, dinlenme terasları tasarlanmış. Yatayda arazinin yüzde 68’i rekreasyon alanı olarak projelendirilmiş. Bloklar geniş bahçe ve teraslarla yeşil alanlara imkan verecek şekilde düzenlenmiş. Blokların tümü önü açık, asla kapanmayacak göl manzaralı olarak düzenlenmiş.

Havuzların çevrelediği orta alan içinde yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru, çocuk oyun alanları, kum havuzları, dinlenme ve sohbet köşelerini barındıran bir koru projelendirilmiş. Toplam yeşil alan 50 bin m2 civarında. Arazinin yüzde 10’u su kanalı, yüzde 58’i ise yeşil alandan oluşuyor.

Projedeki sosyal tesiste fitness center, sauna ve hamam, kuaför, dört mevsim kullanılabilecek yüzme havuzu, çocuk bakım alanları ve buz pateni pisti de bulunuyor. 7/24 güvenlik ve teknik destek hizmetinin verileceği Tulip Turkuaz projesinde, lobi ve resepsiyon, bellboy ve vale parking, housekeeping ve çocuk bakım imkanı da bulunacak.

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/ken-yeangin-tulip-turkuazi-satista_69164.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!