Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Meydanı Projesi, Bilirkişi Onayı Bekliyor

Kocaeli'nde yapılması düşünülen 41 katlı otel ve kent meydanı için bilirkişi heyeti inceleme yaptı. İnceleme sonunda çıkacak rapora göre mahkeme, projeyi durdurup durdurmayacağına karar verecek.

Zaman Gazetesi
Kent Meydanı Projesi, Bilirkişi Onayı Bekliyor

SPAN lang=EN> Kocaeli'nde yapılması düşünülen 41 katlı otel ve kent meydanı için bilirkişi heyeti inceleme yaptı. İnceleme sonunda çıkacak rapora göre mahkeme, projeyi durdurup durdurmayacağına karar verecek. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından TABOSAN firmasına ihale edilen inşaatın durdurulması için Mimarlar Odası ile birlikte bazı kuruluşlar tarafından Kocaeli Bölge İdare Mahkemesi'ne dava açılmıştı.

Kocaeli İdare Mahkemesi Hakimi Dursun Özdemir, şehir planlamacılığı konusunda uzman olan Anadolu Üniversitesi Öğr. Gör. Prof. Dr. Sevin Aksoylu, Uludağ Üniversitesi'nden Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, öğretim görevlisi Murat Özyaba, Büyükşehir Belediyesi avukatları Serdar Solak, Haluk Çakan, Erdinç Toklu, Mimarlar Odası avukatları Fahri Örengül ile arazi sahipleri adına vekil avukatlar Mükerrem Güzelel ve Meral Altay'dan oluşan heyet alanda incelemede bulundu. İnceleme sonucunda mahkeme projeyi durdurup durdurmayacağına karar verecek.

Büyükşehir Belediyesi, bütçesinden tek kuruş harcamadan yaptıracağı kent meydanının, şehrin prestij projesi olacağını umuyor. Perşembe Pazarı'nın kurulduğu 14 bin metrekarelik alan, Kocaeli Kent Meydanı'na dönüştürülecek. Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden devralınan arazinin 8 bin metrekaresini de kent meydanı içine katmayı planlayan belediye, bu mekanı İzmit'in merkezi haline getirecek. Ayrıca şehrin en büyük ihtiyaçlarından olan 5 yıldızlı otel, Perşembe Pazarı alanının bitişiğindeki araziye inşa edilecek. 27 bin metrekarelik arazi üzerine 5 yıldızlı otel kurulmak şartıyla yapılan ihaleyi T
abosan kazanmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-meydani-projesi-bilirkisi-onayi-bekliyor_62793.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!