Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kent Solar'dan Üç HES'e 6.6 Milyon Dolar Teklif

İznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah ve M. Kemalpaşa-Suuçtu hidroelektrik santralları için en yüksek teklif 6.6 milyon dolarla Kent Solar'dan geldi

Radikal Gazetesiİznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah ve M. Kemalpaşa-Suuçtu hidroelektrik santralları için en yüksek teklif 6.6 milyon dolarla Kent Solar'dan geldi

Elektrik Üretim A.Ş’ye ait İznik-Dereköy, İnegöl-Cerrah ve M. Kemalpaşa-Suuçtu (grup 1) hidroelektrik santrallarının nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi 6 milyon 600 bin dolarla Kent Solar Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. verdi.

Özelleştirme İdaresi Başkan Vekili Ahmet Aksu’nun komisyon başkanlığında yapılan nihai pazarlık görüşmesinde ilk olarak kapalı elemesiz teklifler alındı. Elemesiz turda en yüksek teklif 3 milyon 600 bin dolar oldu.

Önce elemeli tur yapıldı

Daha sonra elemeli yazılı turlara geçildi. 3 tur olarak gerçekleştirilen elemeli yazılı turların ilk turunda en yüksek teklif 4 milyon 265 bin dolar oldu ve 5 firma elendi. İkinci elemeli turda en yüksek teklif ise 4 milyon 825 bin dolar olarak gerçekleşirken, yine 5 firma elendi.

Üçüncü elemeli turda da 5 firma elenirken, kalan 7 firma ile açık artırmaya geçildi. Açık artırmada başlangıç tutarı 5 milyon 350 bin dolar, artırım aralığı ise 50 bin dolar olarak belirlendi.

Açık artırmanın 3. turunda Dekar Enerji - G Enerji Yatırımları Ortak Girişim Grubu, MGY Uluslararası İnşaat ve Nema Kimya-Espe Ortak Girişim Grubu çekilirken, bu turda en yüksek teklif, 6 milyon 400 bin dolar oldu.

Dördüncü turda ise Ges-En Enerji Elektrik Toptan Dağıtım Sanayi ve Yeşildağ Mağazacılık Dayanıklı Tüketim Malları ve Gıda Ticaret firmaları ihaleden çekilirken, bu turun en yüksek tutarı ise 6 milyon 550 bin dolar oldu.

Açık artırmanın beşinci turunda Sargın İnşaat Makine Sanayi ve Ticaret firması çekilirken, Kent Solar Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret 6 milyon 600 bin dolar teklif verdi. Böylece Kent Solar Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. 6 milyon 600 bin dolarlık ile nihai pazarlık görüşmesinde en yüksek teklifi vermiş oldu.

4 milyon dolarlık yatırım

Kent Solar Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Kutlucan ihale sonrası yaptığı açıklamada, 2 yılda 4 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını ve kurulu gücü 4 megavata çıkaracaklarını söyledi.

Santralların kapasiteleri

Bu arada, Bursa’daki Grup 1’de yer alan HES’lerin kurulu güçleri ve yıllık üretimleri şöyle:
* İznik Dereköy HES’in, kurulu gücü 0.240 megavat (MW), yıllık üretimi 1.5 milyon kilovatsaat (KWH)
* İngegöl-Cerrah HES’in, kurulu gücü 0.272 MW, yıllık üretimi 800 bin KWH
* Kemalpaşa-Suuçtu HES’in, kurulu gücü 0,472 MW, yıllık üretimi 1 milyon KWH (aa)

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kent-solardan-uc-hese-6-6-milyon-dolar-teklif-_79198.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!