Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşüm' de Sapma Yok

Başkan Tuzcuoğlu, Altın Hamle Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının beklenen bir karar olduğunu ancak nihai kararın henüz verilmediği için çalışmaların sapma olmadan süreceğini bildirdi.

Yeni Şafak Gazetesi
Kentsel Dönüşüm' de Sapma Yok

aşkan Tuzcuoğlu, Altın Hamle Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili yürütmeyi durdurma kararının beklenen bir karar olduğunu ancak nihai kararın henüz verilmediği için çalışmaların sapma olmadan süreceğini bildirdi.

Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, Altın Hamle Kentsel Dönüşüm Projesi ile ilgili Birinci İdare Mahkemesi'nin aldığı yürütmeyi durdurma kararına ilişkin açıklamada bulundu. Başkan Tuzcuoğlu, Altın Hamle Kentsel Dönüşüm Projesi' nin kesin iptal kararının verilmediğini söyledi. Tuzcuoğlu "Altın Hamle' nin hayata geçmesin de kararlılığımız devam etmektedir, hedeflerimizden kesinlikle bir sapma söz konusu değildir." Mahkeme sürecinin hala devam ettiğini de sözlerine ekleyen Başkan Tuzcuoğlu; Nihai karar alınmış değil. Mahkeme süreci halen devam etmektedir.

Biz önceden, zaten bu tür kararlarla karşılaşacağımızı Türkiye' deki örneklerinden biliyorduk. Kaldı ki Meram Belediyesi olarak hedeflerimizden de sapmış değiliz. Proje çok büyük olunca ne yazık ki bazı spekülasyonlar da üretilebiliyor. Bizim vatandaşlarımızdan tek ricamız bizden duymadıkları hiçbir şeye inanmasınlar." şeklinde konuştu. Bölge halkı ile görüşmelerin hızla devam ettiğini de belirten Başkan Tuzcuoğlu; "O bölgenin büyük bir çoğunluğu ile anlaşmış durumdayız. Geriye kalan vatandaşlarımız ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Projeyi hayata geçireceğimiz alanın yüzde doksan sekizlik bir kısmı çöküntü alanı. Biz o bölgeyi bu halden kurtarıp, ilçemizin doğasına uygun modern bir şehre dönüştürmek istiyoruz. " dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-de-sapma-yok_51572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!