Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Kentsel Dönüşüm' Ona Pahalıya Patladı

Ataşehir Bakkalköy'deki Roman mahallesindeki kulübesinde yaşam mücadelesi veren 16 çocuklu Yüksel Dum'un, 51 yıl boyunca üzerinde yaşadığı tapu tahsis belgeli arsasına sahip olabilmesi için Kadıköy Belediyesi'ne tam 1 milyon TL ödemesi gerekiyor. Dum'un oturduğu yer, ne Boğaz'da bir yalı dairesi, ne de Yüksel Dum milyoner bir işadamı.

Sabah Gazetesi
'Kentsel Dönüşüm' Ona Pahalıya Patladı

Ataşehir Bakkalköy'deki Roman mahallesindeki kulübesinde yaşam mücadelesi veren 16 çocuklu Yüksel Dum'un, 51 yıl boyunca üzerinde yaşadığı tapu tahsis belgeli arsasına sahip olabilmesi için Kadıköy Belediyesi'ne tam 1 milyon TL ödemesi gerekiyor. Dum'un oturduğu yer, ne Boğaz'da bir yalı dairesi, ne de Yüksel Dum milyoner bir işadamı. O, hayatını çiçek satarak kazanan İstanbullu bir Roman. Başına dert olan kulübesi ise emekli hakim ve savcıların üzerine lüks konut inşa edecekleri arsanın tam ortasında.

Süre Şubat 2010'da doluyor

Yüksel Dum, üç yıl önce Kadıköy ve Büyükşehir Belediyesi tarafından küçük bir yanlışlık sonucu yıkılan evinin yerine kurduğu teneke bir barakada ailesiyle yaşıyor. Dum'a Kadıköy Kaymakamlığı tarafından yıkımın gerçekleştirildiği bölgenin artık Kadıköy'de değil Ataşehir sınırları içinde olduğu bilgisi veriliyor ve bundan sonra hakkını araması için yeni belediyeye başvurması tavsiye ediliyor. Ancak, muhatap olarak Ataşehir Belediyesi gösterilmesine rağmen Kadıköy Belediyesi, Dum'dan 475 metrekare arazisinin tapusu için 1 milyon 21 bin 250 TL ödeme yapmasını istiyor. Eğer Yüksel Dum Şubat 2010'a kadar bu parayı bulamazsa, ailesi için yeni bir yer aramak zorunda kalacak. Dum ailesi gibi mağdur olan diğer Roman aileler de, Hukukçular Kooperatifi tarafından evlerinin ellerinden alınması girişimine karşı ne yapacaklarını bilmiyor ve kandırıldıklarını söylüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-ona-pahaliya-patladi_73856.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!