Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşüm Projelerine ‘Eleştirel’ Bakış

Prof. Dr. Arif Esin’in “İstanbul için Kentsel Dönüşüm Projesi” kitabı ESC Yayınları’ndan çıktı. Kitapta, dünya kentlerinde yaşanan örneklerden yola çıkılarak İstanbul ile ilgili çözüm önerileri yer alıyor. Kaçak yapılaşma ve gecekondu sorununun örneklerle anlatıldığı kitap, kentsel dönüşüm projelerini de eleştiriyor.

Cumhuriyet GazetesiProf. Dr. Arif Esin’in “İstanbul için Kentsel Dönüşüm Projesi” kitabı ESC Yayınları’ndan çıktı. Kitapta, dünya kentlerinde yaşanan örneklerden yola çıkılarak İstanbul ile ilgili çözüm önerileri yer alıyor. Kaçak yapılaşma ve gecekondu sorununun örneklerle anlatıldığı kitap, kentsel dönüşüm projelerini de eleştiriyor.

“Uluslararası Uygulamalar Işığında Kaçak Yapılaşma ve Gecekondu Sorununa Öneriler” alt başlığı ile yayımlanan kitaba Gülay Batur da karikatürleri ile katkıda bulunuyor. Avrupa Birliği üyesi ülkelerin büyük kentlerindeki bazı örnek uygulamalara yer verilen kitapta, Rotterdam, Hamburg, Glasgow, Dublin’de yaşanan sorunlar masaya yatırılıyor. Esin, kentin sorunlarının polisiye önlemlerle çözülemeyeceğine dikkat çekiyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusum-projelerine-elestirel-bakis_62167.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!