Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Başlıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye olarak Şentepe ve Macunköy’de TOKİ ile yaptıkları kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti. Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, daha önceki belediye başkanı döneminde planlanan, ancak vatandaşların "hakları zarar gördüğü" gerekçesiyle karşı çıktığı kentsel dönüşüm projesinde

Hürriyet Gazetesi
1 Kentsel Dönüşümde Yeni Dönem Başlıyor

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, belediye olarak Şentepe ve Macunköy’de TOKİ ile yaptıkları kentsel dönüşüm projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, daha önceki belediye başkanı döneminde planlanan, ancak vatandaşların "hakları zarar gördüğü" gerekçesiyle karşı çıktığı kentsel dönüşüm projesinde ise yeni bir sayfa açtıklarını ifade eden Yaşar, "Bizim için önemli olan rant değil. Halkın sağlıklı konutlarda ve sağlıklı bir çevrede yaşamasıdır" dedi.

Yaşar, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde, yıllar önce yaptıkları gecekondularla bölgeye hayat veren vatandaşların haklarını görmezden gelen anlayışa karşı olduklarını vurgulayarak, kentsel dönüşüm projesiyle buradan elde edilebilecek rantın halkın olması gerektiğini kaydetti.

Halk için yapacağız

Belediye Başkanı Yaşar, bölgede oturanların mağdur edilmeyeceğine dikkati çekerek, "Kentsel dönüşüm projelerini halka rağmen değil, halk için yapacağız" dedi.

Öte yandan, Demetevler’de 50 yıldır aynı binada oturan ve sadece arsa tapusu bulunan ailelerin, daire tapularına kavuşmalarının yolunu açtıklarını anlatan Yaşar, emekli, işçi ve memur gibi sabit gelirli hak sahiplerinin yüksek harç bedelleri nedeniyle evlerinin iskanlarını alamadığını tespit etmeleri üzerine harç bedellerini aşağıya çektiklerini söyledi.

35 milyon TL bağışladık

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, daha önce daire başına 2 bin TL’yi bulan harç bedelini 200 TL’ye indirdiklerini belirterek, "Bu sayede, iskan harçları için vatandaşın cebinden çıkacak 35 milyon TL’yi halka bağışladık" diye konuştu. "Politika değil, iş yaptıklarına" ifade eden Yaşar, şunları kaydetti:

"Yasal hakkımız olan harçları düşürme yetkisini kullanarak Demetevler’in tapu sorununu çözdük. Bundan sonra Demetevler’de yaşayan vatandaşlarımız kendi mülkiyetinin sahibi olacak. Herkesin tapularını alabilmesi için de bu fiyatlar yürürlükte kalacak. Tapuların harçlarını indirmek başta olmak üzere, alışverişlerimizde bile öncelik Yenimahalle esnafınındır. Belediye olarak yaptığımız tüm hizmetlerde alıma konu olan her şeyi dahi Yenimahalle’den temin ediyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/kentsel-donusumde-yeni-donem-basliyor_74200.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sayın fethi yaşar inşallah bu çalışmalarınız en kısa zamanda hayata gecer ve vatandaşlar vaatlerde hayal kırıklığına ugramaz. sizden önce akp hükümetinin belediye başkanı ismini bile bilmedigim kişi ancak kuru gürültü yaptı durdu, siz bu vaatlerinizde bizleri yanıltmazsınız inşallah. şimdiden çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ederim. macunköy hakkında çalışmalarınız hakkında mail atarsanız sevinirim iyi çalışmalar. murat-altiok@hotmail.com YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!