Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kibar: İskenderun’a Liman Yapacaktık, Engellendik

Kibar Holding CEO’su Ali Kibar, İskenderun Körfezi’ne 11 yıl önce Akdeniz’in en büyük 3. limanını yapmak için çalışma başlattıklarını, ancak engell

Hürriyet
Kibar: İskenderun’a Liman Yapacaktık, Engellendik

b>Kibar Holding CEO’su Ali Kibar, İskenderun Körfezi’ne 11 yıl önce Akdeniz’in en büyük 3. limanını yapmak için çalışma başlattıklarını, ancak engellendiklerini söyledi.

Kibar, holding olarak İskenderun Körfezi’nde bir iskele kurduklarını ancak asıl hedefleri olan liman yatırımını 11 yıldır gerçekleştirememenin üzüntüsünü yaşadıklarını belirtti.

Kibar, 1993 yılında 200 bin gros tonun üzerindeki gemilerin rahatça girip yükleme-boşaltma yapabilecekleri bir liman kurmak için girişim başlattıklarını hatırlatarak, şunları kaydetti:

‘Yaklaşık, 106 milyon dolar tutarındaki bu projemizi hayata geçirebilmek için çok uğraştık. Ancak, her aşamada karşımıza zorluklar, engeller çıkarıldı. Projemiz için çok para da harcamamıza karşın, engellemeleri aşamadık. Tüm bunlara karşın projemizden vazgeçmedik ve direnmeyi sürdürüyoruz.’

Kibar, İskenderun Körfezi’ndeki yatırımcıların çevrenin korunmasına yeterince önem vermediğini gözlemlediğini kaydederek, yatırımcılardan bu konuda daha hassas olmalarını istedi.

Türkiye’nin AB’ye girmek için çalışan bir ülke olduğunu ifade eden Kibar, ‘Ancak, bizlerin de bazı konulardaki istenen kararları hayata geçirmekte gecikiyoruz. AB’nin beklediği uygulamalar, bürokrasi tarafından zamanında devreye alınmıyor. Türkiye’nin gelişmesi yolundaki bir başka unsur komşularıyla iyi ilişkilerini sürdürmesidir. Suriye ve Yunanistan ile yaşanan gelişmeleri olumlu karşılıyoruz’ dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kibar-iskenderuna-liman-yapacaktik-engellendik_12183.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!