Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kiev'in İki Yakasını Türkler Birleştirecek

Türk Firması Enerji Yapı A.Ş, Ukrayna'nın Kiev kentinde Dinyeper Nehri üzerinde yapılacak ve maliyeti yaklaşık 350 milyon doları bulacak üç köprü için

Akşam Gazetesi/08.12.2003ürk Firması Enerji Yapı A.Ş, Ukrayna'nın Kiev kentinde Dinyeper Nehri üzerinde yapılacak ve maliyeti yaklaşık 350 milyon doları bulacak üç köprü için Kiev Belediyesi ile anlaşma imzaladı. Enerji Yapı Başkanı Süleyman Müftigil, projenin yaklaşık 3.5 milyon nüfuslu Kiev'in iki yakasını bağlayacak 3 köprüden oluştuğunu açıkladı. Projenin yapımının ardından yaklaşık 28 kilometrelik bağlantı yollarının da alınması durumunda yaklaşık 100 milyon dolarlık ek işin daha ortaya çıkacağını kaydeden Müftigil, nihai projenin mart ayında ortaya çıkacağını, dolayısıyla maliyetin de o zaman kesinleşeceğini söyledi.

Temeli Erdoğan atacak

Önümüzdeki ay kreditörlerle projenin finans anlaşmasını imzalamayı beklediklerini kaydeden Müftigil, finansmanın Japon, ABD ve Avrupa bankalarından oluşan bir konsorsiyumdan sağlanacak sendikasyon kredisi ile gerçekleştirileceğini belirtti. Müftigil, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın nisan ayında Ukrayna'ya yapması planlanan ziyareti sırasında temel atılmasını hedeflediklerini de kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kievin-iki-yakasini-turkler-birlestirecek_7873.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!