Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kiler, İki Otelle Turizme Giriyor

Kiler Group, Afyon ve İzmir'de inşa edeceği toplam 2 bin yatak kapasiteli iki kaplıca oteliyle sağlık turizmine giriyor. Güneydoğu'da AVM projeleri de yolda..

Sabah Gazetesiiler Group'un inşaat şirketi olan Biskon Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, İzmir ve Afyon'daki iki kaplıca oteli projesiyle turizm sektörüne gireceklerini söyledi. İşletmelerinin Kiler Group tarafından yapılacağı otellerle ilgili olarak Kiler, Avrupa'daki sigorta şirketleriyle görüştüklerini belirtti. İzmir'de açılacak otelin 700-800, Afyon'dakinin ise bin 300-bin 400 yatak kapasiteli olacağını dile getiren Kiler, otellerin inşaatına 2008'in ilk yarısında başlanacağını ve 2009 yılında da açılacağını kaydetti. Otellerin birini tamamen yabancıya, diğerini de yerli turistlere açmak gibi bir planları olduğunu anlatan Kiler, "Avrupa'da sağlık turizmi ile ilgili çok büyük potansiyel var. Sigorta şirketleri ile görüşmeler sürüyor. Sadece Hollanda'da bin yatak kapatacak potansiyel bulunuyor" dedi.

Avm yatırımı sürecek

Perakende zinciri ve inşaat sektöründe önemli yatırımları olan Kiler, önümüzdeki yıl içinde Zonguldak ve Kütahya'da kentin ilk alışveriş merkezlerini inşa edecek. Zonguldak'taki alışveriş merkezinin 45 bin metrekare, Kütahya'dakinin ise 60 bin metrekarelik inşaat alanında sahip olduğunu söyleyen Kiler ikisinin de maliyetinin 40'ar milyon dolar olacağını belirtti. 2008'de Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne alışveriş merkezi yatırımı hedeflerinin olduğunu dile getiren Kiler, "Önümüzdeki yıl, Anadolu'ya yayılma yılımız olacak. Özellikle Adana, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa gibi kentlerdeki projelerimizle yatırımlarımıza hız vereceğiz" diye konuştu. Beylikdüzü'ndeki 820 daireli yeni konut projesinin temelinin bu ay içinde atılacağını belirten Kiler, ilk etabı 70 dönüm üzerine kurulu olacak projenin, 54 milyon dolarlık bir yatırım olacağını dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiler-iki-otelle-turizme-giriyor_57596.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!