Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçdaroğlu Yoksulluk Haritası Çıkardı

CHP adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un yoksulluk haritasını çıkardı. Mahalle mahalle gezeceklerini, yoksullara yardım edeceklerini söyledi. Yetinmedi, her aileye sosyal güvence sözü de verdi. Kemal Kılıçdaroğlu yoksul ailelere 600 lira maaş bağlayacağını söyledi, yetinmedi bir de sosyal güvence sözü verdi.

CNN Türk
Kılıçdaroğlu Yoksulluk Haritası Çıkardı

CHP adayı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'un yoksulluk haritasını çıkardı. Mahalle mahalle gezeceklerini, yoksullara yardım edeceklerini söyledi. Yetinmedi, her aileye sosyal güvence sözü de verdi. Kemal Kılıçdaroğlu yoksul ailelere 600 lira maaş bağlayacağını söyledi, yetinmedi bir de sosyal güvence sözü verdi. Kılıçdaroğlu, "Sigortalı çalışanların olmadığı evlerde en az bir kişiyi sigortalı yapacağım" dedi.

CHP'li Kılıçdaroğlu o vaatlerini tutabilmek için şimdiden kolları sıvadı, İstanbul'un yoksulluk haritasını çıkardı. Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu tablonun çarpıklığı İstanbul'un sorunlarının ne kadar derin olduğunu da gösteriyor. O insanlara belediyenin uzanması, gelir olanakları sağlaması, onları kucaklaması lazım. Öbür kesimle aralarında bir kontak kurması lazım" dedi.

"Yoksulu bulmak gerek"

Kılıçdaroğlu, bu harita sayesinde verdiği maaş ve sigorta sözünün sınırlarını çiziyor, şimdiden maliyet hesapları yapıyor. CHP adayı Kılıçdaroğlu, "Bu haritalar bizim aile yardımlarının olması, kardeş aile projesinin sağlıklı bir zemine oturması. Her hanede bir sigortalının olmasına özen gösterilmesi, altyapısının, maliyetinin kaldırılıp kaldırılamayacağı gibi çalışmalara zemin oluşturulması için yapıldı" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Kim yoksul? Buna bir yanıt vermemiz lazım. Muhtarlarla belediye çalışanlarıyla, sosyal hizmet uzmanlarıyla bu aileler gezilecek. Gerçekten yoksullar bulunacak" ifadelerini kullandı.

CHP adayına göre, seçmenin tek beklentisi para değil. Toplum, CHP'den yeni açılımlar da bekliyor. O açılımlardan biri de dün Sultanbeylide gerçekleşti; CHP Kadiri tarikatından Abdülhafız Aydın'a rozet taktı.

Kılıçdaroğlu tarikat açılımına da sıcak yaklaştı, "Onlar da bizim insanımız" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Onlar diyor ki biz bu kentte yaşayıp bizim sorunlarımızı çözecek yönetim istiyoruz. Onlar bizim insanlarımız. Sorunlarını çözmek de bizim görevimiz" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicdaroglu-yoksulluk-haritasi-cikardi_66550.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!