Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçdaroğlu'na Proje Tepkisi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu pazar gününü adalar turuna ayırdı. İlk durağı Kınalıada olan Kılıçtaroğlu burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı.

Vatan Gazetesi
Kılıçdaroğlu'na Proje Tepkisi

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu pazar gününü adalar turuna ayırdı. İlk durağı Kınalıada olan Kılıçdaroğlu burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılandı. Daha önce CHP saflarına katılan Rum kökenli gazeteci-yazar Raffi Aermonn ile konuşan Kılıçdaroğlu, Aedrmonn'un "Ya sev ya terket mantığını kabul etmeyiz, burası bizim vatanımız" cümlelerine "Ya sav ya terket diye bir kavram yoktur" şeklinde cevap verdi. Burada bir vatandaşla da konuşan Kılıçdaroğlu, adalarda anten ve denizdeki gırgırların yarattığı kirliliği çözeceklerin söyledi.

Kılıçdaroğlu'na proje tepkisi

Kınalıada'daki turuna bir kahvede devam eden Kılıçdaroğlu, bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. Bir Kınalıada sakininin "Biz projelerinizi görmek istiyoruz" sözlerine cevap veren Kılıçdaroğlu, "Burası İstanbul'dan çok kopuk. Burayı turizm cenneti haline getirmemiz lazım. İstanbul bütçesinden haberiniz var mı? Girin İBB'nin internet sitesine. Siz ödüyorsunuz bu vergileri, 10 milyar dolar. Demokrasilerde vatandaş önce bu soruruyu sorar. Nereye gider bu para" dedi. Tek başlarına hesap soramadıklarını ifade eden vatandaş daha sonra "Siz projelerinizi anlatacaksınız biz de size oy vereceğiz" şeklinde konuştu. Projelerinden bahseden Kılıçdaroğlu, her evde bir sigortalı olacağını, kadınların banka hesabına para yatıracaklarını söyledi. Aynı vatandaş daha sonra Kılıçdaroğlu'na bir uyarıda da bulunarak, CHP İstanbul il Başakanı Gürsel Tekin'i eleştirerek, "Gürsel bey müdahele edince, siz eksi pozisyona düşüyorsunuz. Yoksa bizim istediğimiz dosyalar değil" dedi.

Kılıçdaroğlu 5 yılda 80 km metro vaat etti

Kınalıada'nın ardından Burgazada'ya geçen Kılıçdaroğlu, burada seçim bürosunun açılışını yaptı. Burgazada Cemevi'ni ziyaret eden ve kendisine gümüş tabak hediye edilen Kılıçdaroğlu, AKP seçim bürosuna da girdi. Bu davranışı dışarıdaki seçmen tarafından alkışlanan Kılıçdaroğlu, daha sonra Heybeli ve Büyükada'yı ziyaret etti. Büyükada'da yaklaşık 2 bin kişi tarafından karşılandı. Burada da seçim bürosu açan Kılıçdaroğlu AKP ve Kadir Topbaş'a yüklendiği konuşmasında şunları söyledi: "Söz veriyoruz 5 yılda 80 km metro yapacağız. Metro aynı zamanda zaman tasarrufudur. İBB'nin 10 milyarlık bütçesi var. 10 milyar dolarla adalara hangi hizmet yapıldı? Hastane mi yapıldı? Yüreğinde insan sevgisi olmayanı adalara belediye başkanı olarak seçmeyeceksiniz."

Adalardan Bağcılar'a

Adalarda gereksiz kaldırım yapıldığını kaydeden Kılıçdaroğlu, "Otomobil yok, trafik yok. Niye kaldırım söküp, kaldırım yapıyorlar? Merak etmiyor musunuz?" diye sordu. Büyükada ziyaretinin ardından adalar turuna son veren Kılıçdaroğlu, deniz taksiye binerek Yenikapı'ya gitti. Seçim çalışmalarına devam etmek için Bağcılara geçti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicdarogluna-proje-tepkisi_67044.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!