Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kılıçdaroğlu'ndan Bir İsim Daha

Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş’ı belediyede tarihi bir yolsuzluk yapmakla suçlarken, canlı yayında bir dosyanın daha kapağını açtı. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Serdar Kepenek'ten sonra Alim Sudaş’ın kim olduğunu da sordu ve bir de ip ucu verdi: Bu şahıs kuyumculuk ve döviz işleriyle uğraşıyor. Kadir Topbaş bu şahsın kim olduğunu

Vatan Gazetesi
Kılıçdaroğlu'ndan Bir İsim Daha

Kemal Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş’ı belediyede tarihi bir yolsuzluk yapmakla suçlarken, canlı yayında bir dosyanın daha kapağını açtı. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a Serdar Kepenek'ten sonra Alim Sudaş’ın kim olduğunu da sordu ve bir de ip ucu verdi: Bu şahıs kuyumculuk ve döviz işleriyle uğraşıyor. Kadir Topbaş bu şahsın kim olduğunu açıklasın, aksi taktirde birkaç gün içinde ben açıklayacağım...

Kadir Topbaş’ı bir kez daha canlı yayında düelloya davet eden Kılıçdaroğlu, Topbaş’ın bu davetlere sürekli olumsuz yanıt vermesini de "özgüven eksikliğine" bağladı. İşte Kılıçdaroğlu’nun olay yaratacak açıklamalarından satır başları:

Üç nokta yanıtı

* Torununun usulsüz sigortalanması olayı: Kadir Topbaş, Kılıçdaroğlu'nun çocuğunun bir şirkette sigortalı gösterildiğini iddia etmiş ve şu ifadeleri kullanmıştı: Bunun adı 'nokta nokta nokta'dır. Ben bu olayı duyduktan sonra tepki gösterdim, doğru olmadığını söyledim.

* CHP mitinginde konuşma yapmaması: Daha önceki mitinglerde anakent belediye başkanları konuşmamış. Arkadaşlara sordum. Böyle bir uygulamamız varmış parti olarak...

* Topbaş’ın "dokunulmazlığım yok" açıklamasıyla ilgili: İkimiz de uygar bir şekilde oturup konuşabilirdik. Evet dokunulmazlığı yok ancak sayın Topbaş hükümet tarafından korunuyor. Kamu İhale Kurumu İBB’nin kaç ihalesini iptal etti? Kaç tanesi hakkında İçişleri Bakanlığı’ndan soruşturma izni istedi? Sayın topbaş bunları açıklasın. Bunlar internet sitesinde yok. Kamu İhale Komisyonu pek çok ihaleyi iptal ediyor. Bunları neden sitede yayınlamıyor? Kendisi bunları açıklamazsa önümüzdeki günlerde bunları ben açıklayacağım.

* Evet ben sayın Topbaş’ın dediği gibi hesap uzmanıyım. İyi bilirim. Sayıştay müfettişleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde 1 milyar TL üzerinde zarar hesap etmişler. Bu rakam doğruysa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Sayıştay’ın tespit ettiği en büyük rakam. Rapor soruşturmayı gerekiyor.

* Topbaş asfalt işi konusunda neden konuşmuyor? Soyadı Kepenek ama kendisi yetenekli. Bu şahıs Türkiye vatandaşı değil. Türkiye’de iş yapıyor. İnceleyin, çalışma izni var mı? Ben belgelerle konuşuyorum. İftira atmıyorum. Başkan benim dokunulmazlığım yok diyor. Evet yok ama Başbakan tarafında himaye ediliyor.

* Ben buradan sayın Topbaş’a sormak istiyorum. Olur ya merak eder cevap verir. Eve Turizm Anonim Şirketi diye bir şirket var. Bu şirkete 4 milyon 750 bin TL ödemişler. Bu rakam bu şirkete neden ödenmiştir. Sözleşmedeki koşullara sahip mi bu şirket. Bir dönem bunlar havuz hesabı kurmuşlardı. Dönemin İstanbul Valisi bunları deşifre etti. Ve bu hesabın siyasal çıkar için kullanıldığı ortaya çıktı. Şimdi bunlar akıllandılar, Serdar Kepenek gibi isimlere doğrudan aktarıyorlar paraları. Nereye gidiyor bu paralar bilmiyoruz.

* Şimdi sayın Topbaş cevap versin. Hatta isim verelim Alim Sudaş. Bakalım ne yapmış Alim Sudaş. Bu şahıs da kuyumculuk ve döviz işleri yapıyor.

* Uygar bir toplumda başkan adayları çıkar konuşurlar. Çıkalım konuşalım. Özgüveni olmayan, tartışmaktan çekinen bir başkan adayına İstanbul neden oy versin. Ben söz veriyorum, dosya açmayacağım. Eğer Topbaş’ın özgüveni varsa çıkalım ve ekranlarda tartışalım. Benim sayın Topbaş’a bir garezim yok. Ama İstanbul’un 2003’ten 2008’e yaşanabilen kentler sıralamasında 11 sıralama gerilediğini ben sormak isterdim.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilicdaroglundan-bir-isim-daha_67644.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!