Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kilis-Gaziantep Karayolu Bölünmüş Yol Projesine Alındı

Kilis Milletvekili Veli Kaya, Kilis–Gaziantep karayolunun Öncüpınar sınır kapısına kadar bölünmüş yol olarak projelendirilmesinin sağlandığını ve e

Zamanb>Kilis Milletvekili Veli Kaya, Kilis–Gaziantep karayolunun Öncüpınar sınır kapısına kadar bölünmüş yol olarak projelendirilmesinin sağlandığını ve en kısa sürede tamamlanacağını söyledi.

Kilis karayolunun 15 bin kilometrelik yol yapım kapsamında olmadığını fakat şahsi girişimleri sonunda bölünmüş yol projesine dahil edildiğini söyleyen Kaya, “Amacımız Kilis’e en iyi hizmeti getirmektir. Yılan hikayesine dönen karayolumuzun bitirilmesi için her türlü gayret ve fedekarlığı göstereceğim. Komşu ülkelere açılan Öncüpınar sınır kapısına kadar bölünmüş yol yapılacaktır. Kilis’in gelişmesi ve bir sanayi şehri olması ulaşım ile sağlanacağından dolayı biz yol yapımına büyük önem veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Karayolları Genel Müdürlüğünün ihaleli olarak yapımı devam eden GaziantepKilis yolunun sözleşme çerçevesinde yüzde 30 keşif artışı içerisinde tamamlanmasının mümkün olacağını ifade eden Kaya, acil eylem planında bölümüş yol listesinde yer alan GaziantepKilis yolunun ihale bünyesinde yüzde 30 keşif artışı içerisinde yapılacak kesimlerin belirlenerek olura bağlanacağını sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kilis-gaziantep-karayolu-bolunmus-yol-projesine-alindi_6859.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!