Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KİPTAŞ Irak’ta Yapılacak 500 Bin Konuta Danışmanlık Yapacak

Başkan Topbaş’ı makamında ziyaret eden Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji, Irak’ta yapılacak 1 milyon konutun 500 bininin ihalesini Türk müteahhitlerin kazandığını belirterek, “KİPTAŞ da projeleri ve denetimi yapacak. İnşallah çok yakın zamanda Sayın Topbaş ile birlikte Bağdat’ta temel atacağız” dedi.

ibb.gov.tr
1 KİPTAŞ Irak’ta Yapılacak 500 Bin Konuta Danışmanlık Yapacak

Başkan Topbaş’ı makamında ziyaret eden Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji, Irak’ta yapılacak 1 milyon konutun 500 bininin ihalesini Türk müteahhitlerin kazandığını belirterek, “KİPTAŞ da projeleri ve denetimi yapacak. İnşallah çok yakın zamanda Sayın Topbaş ile birlikte Bağdat’ta temel atacağız” dedi.
 
Irak Ulusal Yatırım Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı Istabraq Ibraheem Abdulwahab Al-Shouk ile beraberlerindeki heyet, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki makamında ziyaret etti.

Ziyaretin ardından görüşmeye ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Irak Hükümetinden Yatırım Komisyonu Başkanı ve Bayındırlık Bakan Yardımcısı ile heyetlerinin birkaç gündür İstanbul’da bulunduğunu belirterek, “Kendilerine belediyemizi ziyaret ettikleri için teşekkür ediyorum. Irakta yapmak istedikleri 1 milyon konutluk çalışmanın 500 binini Türk müteahhitleriyle yapmayı planladıklarını ifade ettiler. KİPTAŞ’ın da 500 bin konutluk bu projede kontrolörlük ve danışmanlık hizmetiyle destek vermesini istediklerini kaydettiler” diye konuştu.

Komisyonu Başkanı Sami Raoof Taqi Al-Araji’nin, İstanbul’da KİPTAŞ’ın ve Türk işadamlarının yaptıkları konutları çok beğendiğini ifade ettiğini söyleyen Başkan Kadir Topbaş, “Biz de kendilerine Irak’ın yeniden yapılanmasına Türkiye Cumhuriyeti olarak ve özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak destek vereceğimizi söyledik. Yanlarında olduğumuzu ve işlerin gerçekleştirilmesinde her türlü imkan ve fırsatları açacağımızdan bahsettim. İnşallah yakın zamanda Irak’ta 500 bin konutun temel atma töreninde olacağız” dedi.

Irakta yapılan 1 milyon konutun 500 binini Arma Grup ve Çelikler Grup adlı Türk firmalarının kazandığını açıklayan Sami Raoof Taqi Al-Araji de “Yani Türk firmaları Irak’ta 500 konut inşa edecek. Bu konutların projelerini ve denetimini de İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Şirketi KİPTAŞ yapacak. İnşallah çok yakın zamanda bu konutların temelini Bağdat’ta Sayın Kadir Topbaş ile birlikte atacağız. İstanbul’da olmaktan ve Türk firmalarını yakından görme fırsatı bulmaktan çok memnunum. Sayın Başkana bizlere Türk misafirperverliğini gösterdiği için ayrıca teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

ETİKETLER: gayrimenkul firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kiptas-irakta-yapilacak-500-bin-konuta-danismanlik-yapacak-_79145.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • 500 konut mu? 5000 mi.. ama 500.000 konut değil herhalde.. konut başına ortalama 50.000 tl'den 25 milyar tl yapar ki..bu da şu anda dünya üzerindeki en büyük inşaat projesi olur..ama keşke olsaydı, ne iyi olurdu )) YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!