Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KİPTAŞ'tan Dar Gelirliye 20 Bin Konut

Binlerce İstanbulluyu konut sahibi yapan KİPTAŞ, 20 bin aileyi daha ev sahibi yapacak. Dar gelirlilerin umut kapısı Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (KİPTAŞ) 2004 yılına kadar 19 bin aileyi ev sahibi yaparken bu sayı 2007 yılında 50 bine çıkacak.

Zaman Gazetesi
1 KİPTAŞ'tan Dar Gelirliye 20 Bin Konut

İPTAŞ'ın dar, orta ve yüksek gelirli aileleri taksitle ev sahibi yaptığını belirten KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, "KİPTAŞ misyonunu yerine getiriyor. Arada gelir getirici lüks konutlar da yapıyoruz. Bunlardan elde ettiğimiz gelirlerle hem sosyal konutları hem de kavşak, park, cami gibi sosyal projeleri finanse ediyoruz." diye konuşuyor. Sosyal konut projelerine devam ettiklerini kaydeden Genel Müdür Yıldırım, 2007 sonuna kadar proje maliyeti 3 milyar dolar olacak 20 bin konutu tamamlamayı hedeflediklerini vurguladı. İstanbul genelinde yaptıkları konutların yüzde 85'inin sosyal konut olduğuna dikkat çeken Yıldırım, "Bu yıl 17 bin ile 20 bin arasında yeni konut projesini hayata geçireceğiz. Bunlar Silivri, Hadımköy, Gaziosmanpaşa, Zeytinburnu, Pendik, Tuzla, Maltepe, Başakşehir gibi bölgelerde yapılacak. Süleymaniye'yi de yenilenme alanı ilan ettik." şeklinde konuşuyor.

KİPTAŞ'ın 20 bin konutluk sosyal konut projesine mayıs ayında başlanacak. Proje ile ilk etapta Arnavutköy'de yedi yüz elli ve Maltepe'de 6 bin konut inşa edilecek. Ayrıca kentsel dönüşüm projesi kapsamında Zeytinburnu'nda bin iki yüz daire yapılacak. KİPTAŞ'ın, yüksek gelir grubundaki vatandaşlar için de ev yaptığını belirten KİPTAŞ Genel Müdürü, "Bu yıl yapmayı planladığımız 20 bin konut içerisinde lüks konut yok. Tamamen dar ve orta gelirli vatandaşlara hitap eden bir proje." dedi.

Yüksek gelir grubu için yapacakları evlerin satışı ile şirkete kaynak oluşturacaklarını sözlerine ekleyen Genel Müdür Yıldırım şunları söyledi: "KİPTAŞ'ın en prestijli projelerinden birisi olan ve ultra lüks 128 konuttan oluşan Dragos Konakları ile iyi bir gelir elde etmeyi planlıyoruz. 550 bin dolar ile 850 bin dolar arasında değişen fiyatlara sahip konaklar başlandıktan 24 ay sonra teslim edilecek. Dragos Konakları projesiyle hem konut sektöründe yeni bakış açıları oluşturmayı hem de sosyal konut projelerine kaynak ayırmayı hedefliyoruz. Kızılay'a ait olan arsayı kat karşılığı aldık. 128 konutun 64'ü Kızılay'a verilecek.

KİPTAŞ'ın devam eden projeleri
Yeşilvadi Konakları: 617 lüks konut, Pendik Sarmaşıkevler: 432 konut, Başakşehir 5. Etap 2. kısım: 1.340 konut, Sefaköy Evleri: 860 konut, Tuzla Evleri: 1.332 sosyal konut, Mimar Sinan Evleri: 712 sosyal konut, Esenyurt 2. Etap Konutları: 672 sosyal konut, Esenyurt 3. Etap Konutları: 1.320 konut, Topkapı Merkez Evleri: 322 konut, Hadımköy Konutları: 1.012 konut, Silivri Konutları: 1.230 konut, Tuzla Mimar Sinan Konutları: 1.728 sosyal konut, Maltepe Dragos Konakları: 128 lüks daire. YENİ PROJELER: Maltepe Konutları: Toplam 6 bin konutluk projenin yarısı sosyal, 3 bini karma tip konut, Topkapı Merkez Evleri 2. Etap: 678 konut, İçerenköy Konutları: 200 konut, Yalova: 192 konut, Başakşehir Metrokent: 862 konut, Arnavutköy Konutları: 700 konut.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiptastan-dar-gelirliye-20-bin-konut_53541.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • dar gelirli aileler için hazırlanmakta olan projenizin açıklamasını basından takip ederek bekliyorum. Kiptaş'ta emeği gecen herkese teşekkür ederim YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!