Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kiptaş'tan Engellilere Özel Daire

Herkesin evi olsun sloganıyla, dar gelirli kesimlere konut üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş, Esenyurt konutlarında üçüncü etaba start verdi.

Referans Gazetesierkesin evi olsun sloganıyla, dar gelirli kesimlere konut üreten İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Kiptaş, Esenyurt konutlarında üçüncü etaba start verdi. Kiptaş yönetimi toplam bin 320 dairenin olacağı üçüncü etaptaki 24 daireyi engellilere ayırdı. Aylık faiz oranlarının yüzde 0.57 ile yüzde 0.93 arasında değiştiği konutlarda, başvuru süresi 9 Haziran'da sona erecek.

Referans'ın sorularını yanıtlayan Kiptaş yetkilileri, konutlara başvuru sayısının fazla olması halinde kura çekileceğini, engellilere özel 24 adet giriş katı dairede ise dağıtımın başvuru önceliğine göre gerçekleşeceğini açıkladı. Esenyurt Konutları'na başvuru için 3 bin YTL başvuru parası alınıyor. Noter huzurunda yapılacak kurada başvuranlar hak sahibi olduğunda bu para peşinattan düşülecek. Kura da çıkmayanlar ise paralarını yine 1 ay içerisinde geri alabilecekler. Haziran sonunda temelleri atılacak olan evler en geç 15 ayda teslim edilecek. Dairelerin büyüklükleri 75,95, 126 metrekare arasında değişiyor. Fiyatlar ise 50 bin YTL'den başlıyor. Esenyurt Konutları hakkında Saraçhane'de düzenlenen toplantıya katılan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, bankaların konut kredisi faiz oranlarını yükseltmelerinden etkilendiklerini, yine de faiz oranlarını piyasa ortalamasının altında tutmak için Akbank ile özel bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. Yıldırım, "Bugün piyasada en düşük faiz oranı yüzde 1,18. Bizim uyguladığımız en yüksek oran ise 0,93. 60 ay vadede faiz oranımız yüzde 0,57. Bu oran piyasadaki kredi oranının yarısından bile az. Yükselen faizlerden alt ve orta gelir grubuna mensup vatandaşların mağdur olmaması için daha önce 10 yıl olan uzun vadeyi 20 yıla çıkardık" dedi.

En düşük taksit 476 YTL
Böylece 10 yıllık vadede yüzde 0.67 faiz oranıyla Türkiye'de en ucuz kredi sağlayan kuruluş olan Kiptaş, Esenyurt 3. Etapta faizi 10 yıl vadede yüzde 0.82'ye çıkarırken, vadeyi de 10 yıldan 20 yıla uzattı. 25 Mayıs'ta başvuruların başladığı projede 50 bin YTL olan 75 m2'lik bir dairenin en düşük aylık taksidi 476 YTL, 75 bin YTL'lik 95 m2 dairenin taksidi 703 YTL, 115 bin YTL'lik 126 m2 dairenin en düşük taksidi ise bin 81 YTL seviyesinde seyrediyor. Kiptaş'ta 60 ay vadeye 0.57, 120 ay vadeye 0.82, 180 ay vadeye 0.90, 240 ay vadeye ise 0.93 faiz uygulanacak. Kiptaş yetkilileri, 3. Etap kapsamında yapılacak 1320 dairenin sadece bin 119'unun satışa sunulduğunu, kalan kısmın ise arsa sahibine verileceğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kiptastan-engellilere-ozel-daire_46048.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!