Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kısayalı’da Uzun Dertler

Marmaris Belediyesi tarafından, “Kısayalı” olarak bilinen yat limanında yürütülen altyapı, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları, AKP’li meclis üyelerinin şikayetleri sonucu koruma kurulu engeline takıldı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise, “Çalışmalar yasal çerçevede sürdürülüyor” dedi.

Cumhuriyet Ege
Kısayalı’da Uzun Dertler

Marmaris Belediyesi tarafından, “Kısayalı” olarak bilinen yat limanında yürütülen altyapı, peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları, AKP’li meclis üyelerinin şikayetleri sonucu koruma kurulu engeline takıldı. Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ise, “Çalışmalar yasal çerçevede sürdürülüyor” dedi. Turizm sezonu başlamadan önce, 30 Mart 2011 tarihinde tamamlanması hedeflenen çalışmalar, belediye meclisinin AKP'li üyeleri tarafından özel mülkiyete zarar verildiği gerekçesiyle Muğla Valiliği'ne şikayet edildi. Muğla Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu da belediyeye, “özel mülkiyete girmeyin” yazısı gönderdi.

Bunun üzerine aksayan çalışmaların, turizm sezonuna dek tamamlanmamasından endişe eden bölge esnafı, ortak açıklama yaptı. Açıklamada, “Bir turizm sezonunun kaybedilmesi demek, bizler için telafisi mümkün olmayan bir felaket demektir. İşletmelerimiz iflas eder, çalışanlarımız işsiz kalır, nice ocaklar söner. Marmaris turizmi böyle bir durumda büyük darbe alır. Bu yüzden endişeliyiz. İşte bu yüzden ekmeğimizle oynayanları, geleceğimizi riske atanları, bölgemizde bizler için, halkımız için, Marmaris için yapılan çalışmaları aksatmak ve engellemek çabasında olanları, kim olurlarsa olsunlar şiddetle kınıyoruz” denildi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kisayalida-uzun-dertler_85524.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!