Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kıtlık, Çatışma ve Kuraklık

Yardım kuruluşu Oxfam yaptığı yazılı açıklamada, gıda fiyatlarındaki artış ve silahlı çatışmalarla sarsılan 7 Afrika ülkesinin 5 yıldır kuraklıkla da mücadele ettiği belirtildi.

ntvmsnbc
Kıtlık, Çatışma ve Kuraklık

Yardım kuruluşu Oxfam yaptığı yazılı açıklamada, gıda fiyatlarındaki artış ve silahlı çatışmalarla sarsılan 7 Afrika ülkesinin 5 yıldır kuraklıkla da mücadele ettiği belirtildi. Doğu Afrika'da 23 milyondan fazla kişinin yoksulluk ve kıtlık tehdidi altında olduğu bildirildi.

Kuraklık ve gıda fiyatlarının artması nedeniyle Kenya'da 3,8 milyon, Uganda'da 2 milyon kişinin acil yardıma muhtaç olduğunu açıklayan Oxfam, Etiyopya'da da 13,7 milyon kişinin aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğunu vurguladı.

Oxfam, silahlı çatışmaların kesilmediği Somali'nin ise 1991'den bu yana en ciddi insani krizle karşı karşıya olduğunu, 3,8 milyon kişinin bundan etkilendiğini bildirdi.

10 milyon Avro yardım çağrısında bulunan kuruluşun bölge müdürü Paul Smith Lomas, iklim değişikliği nedeniyle yağmur mevsimleri kısalırken Doğu Afrika'da artık yağmurların ne zaman yağacağının kestirilemediğine ve yağışın çok az olduğuna dikkati çekti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kitlik-catisma-ve-kuraklik_72833.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!