Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kızılay’dan Bina Al, Meydanını Yap

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “SSK İşhanı’nı bana ver. Ben oraya meydan yaparım” önerisine karşılık “Yıllar sonra meydan fikri cazip gelmeye başladıysa Kızılay’ın göbeğine yakın birkaç binayı satın alıp, yıkıp meydan yapabilir. Bu sürekli şikâyet ettiği Mimarlar Odası’nın bile beğeneceği bir iş

Cumhuriyet Ankara
Kızılay’dan Bina Al, Meydanını Yap

ankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Anakent Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “SSK İşhanı’nı bana ver. Ben oraya meydan yaparım” önerisine karşılık “Yıllar sonra meydan fikri cazip gelmeye başladıysa Kızılay’ın göbeğine yakın birkaç binayı satın alıp, yıkıp meydan yapabilir. Bu sürekli şikâyet ettiği Mimarlar Odası’nın bile beğeneceği bir iş olur” teklifini getirdi. Tanık ayrıca Konur-Karanfil-Yüksel bölgesindeki işporta sıkıntısının Güvenpark’ta da yaşandığını söyleyerek, Anakent Belediyesi’nin sorunu Çankaya Belediyesi’nin geliştirdiği yöntemle çözmesi gerektiğini belirtti.

Tanık, giderek anlaşmazlık konusu haline gelen SSK İşhanı’nın yıkılıp yerine emek alanı ve belediye hizmet binası yapılması projesi ile ilgili olarak Melih Gökçek’e bir öneri getirdi. Gökçek’in “SSK İşhanı’nı bana ver. Ben oraya meydan yaparım” önerisine Tanık, “Ben bunca yıllık yaklaşımımı değiştirdim’ diyorsa, yıllar sonra meydan fikri cazip gelmeye başladıysa, tavsiyem Kızılay’ın göbeğine yakın birkaç binayı satın alıp, yıkıp, meydan yapabilir. Bunu Başbakan da Cumhurbaşkanı da tercih eder. Bu sürekli şikayet ettiği Mimarlar Odası’nın bile beğeneceği bir iş olur” karşılığını verdi.

‘Güvenpark’ın en kötü dönemi’

Bu teklifini biraz daha ayrıntılandıran Tanık, “Kızılay binasını satın alıp, yıkarsa, eski Kızılay binasını restore ederse, en geniş meydan olur” dedi. Bülent Tanık, “Soysal Pasajı ve arkasındaki yapılardan oluşan ada üzerinde de böyle bir iş yapacak olursa, bir bölümü ile ilgili omuz vereceğimizden şüphesi olmasın” diye konuştu.

Tanık, Güvenpark’ta yaşanan sorunların çözümü için öne sürülen “Yeraltı işhanı, yeraltı otoparkı, yeraltı otobüs durağı” gibi yapıların “Estetik olmadığını ve de kitle sorunları karşısında etkisiz” olduğunu söyledi. Tanık, Anakent Belediyesi’nin “Park alanında yasadışı ticaretin önüne geçilmesi” ve “halkın güvenliğini tehdit eden unsurların alan dışına çıkarılması” için Çankaya Belediyesi’nin Konur-Karanfil-Yüksel bölgesinde yaptığı uygulamanın aynısını yapması gerektiğini belirtti ve “Güvenpark tarihinde en kötü kullanıldığı dönemi yaşıyor” dedi. Tanık, ayrıca otobüs ve minibüs duraklarının olduğu bölümdeki karmaşanın da “Toplu taşımacılık ve ulaşım planı” ile çözülebileceğini söyledi.

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kizilaydan-bina-al-meydanini-yap_88537.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!