Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Kızılırmak Suyu" Gökçek'e Ödül Getirdi

Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında faaliyet gösteren Dünya Su Örgütü, Kızılırmak suyu isale hattı projesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesini "En İyi Uygulama Ödülü"ne layık gördü. Gökçek, yaptığı açıklamada, muhalefetin, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Melih Gökçek ile ilgili her konuyu eleştirme alışkanlığı taşıdığını, kıskançlık ve haset

CNN Türk
"Kızılırmak Suyu" Gökçek'e Ödül Getirdi

Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında faaliyet gösteren Dünya Su Örgütü, Kızılırmak suyu isale hattı projesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesini "En İyi Uygulama Ödülü"ne layık gördü. Gökçek, yaptığı açıklamada, muhalefetin, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Melih Gökçek ile ilgili her konuyu eleştirme alışkanlığı taşıdığını, kıskançlık ve haset içinde hareket ettiklerini savundu.

Muhalefetin bu durumu aşamadığını ifade eden Gökçek, "BM çatısı altında faaliyet gösteren Dünya Su Örgütü, Kızılırmak suyu isale hattı projesiyle Ankara Büyükşehir Belediyesini 'En İyi Uygulama Ödülü'ne layık gördü" dedi.

Ankara'daki çalışmaları "bazılarının görmediğini" ancak yurt dışındaki uluslararası örgütlerin gördüğünü belirten Gökçek, geçen yıl Avrupa Parlamentosundan "2009 Avrupa Ödülü"nü aldıklarını ve bazı çevrelerin bu ödülün bir anlam ifade etmediği tarzında görüş bildirdiklerini söyledi.

Gökçek, şimdi de Kızılırmak suyu isale hattı projesiyle nedeniyle dünyanın su konusundaki en saygın örgütü olan Dünya Su Örgütünün "En İyi Uygulama Ödülü"ne layık görüldüklerini bildirdi.

Ödül için yarın New York'ta tören düzenleneceğini belirten Gökçek, "Hasetten çatlasalar da Ankara Büyükşehir Belediyesi ödül almaya devam edecektir. Önümüzdeki günlerde uluslararası yeni bir ödül daha geliyor. Onu daha sonra açıklayacağım. Eğer yasal imkan olsaydı, muhalefet, bu ödülün durdurulması için İdari Mahkemeye gider, yürütmeyi durdurma kararı aldırmak isterdi" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kizilirmak-suyu-gokceke-odul-getirdi_78402.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!