Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KKTC Havaalanı 18 Trilyona Yenilendi

2 yıl önce modernizasyon amacıyla uçuşa kapatılan Lefkoşa Ercan havalimanı dün Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in katılımıyla törenle açıldı.

Hürriyetb>2 yıl önce modernizasyon amacıyla uçuşa kapatılan Lefkoşa Ercan havalimanı dün Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener’in katılımıyla törenle açıldı. Türkiye’nin hibe ettiği 20 trilyon lira ile yenilenen havaalanı 4 uçağa aynı anda servis verebilecek kapasiteye ulaştı.

Ercan KKTC’nin uluslararası uçuşlara açılması ihtimaline göre hazırlandı. Abdüllatif Şener törende, Ercan’ın her türlü uluslararası uçuşu karşılayacak kapasitede yenilendiğini söyledi. Havaalanının 18 trilyon liraya yenilendiğini belirten Şener, Türkiye’nin KKTC’ye katkılarının devam edeceğini söyledi.

Törene KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ile KKTC Başbakanı Mehmet Ali Talat da katıldı.

Modernizasyon amacıyla 10 Eylül 2002’de kapatılan Ercan havalimanının kapasitesi iki misli artırıldı. Havaalanının tüm iç duvar ve zemin döşemeleri yenilendi. 8 bin 825 metrekarelik eski terminal binası, eklenen 8 bin 854 metrekarelik ilave binayla toplam 17 bin 679 metrekarelik modern kapalı alana kavuşturuldu. Yeni Ercan Havaalanı’nın geliş-gidiş terminalleri, aynı anda 4 uçağın yolcusuna gerekli her türlü hizmeti verecek şekilde donatıldı.

Binanın teknik altyapısıyla merkezi ısıtma-soğutma sistemi ve aydınlatma sistemi de yenilendi. Havaalanının çevresi de tellenerek yeniden düzenlendi ve 400 araçlık otopark alanı da 750 aracı alacak şekilde büyütüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kktc-havaalani-18-trilyona-yenilendi_11618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!