Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KKTC’de İnşaat Patlama Yaptı

Kıbrıs’ta kapsamlı ve kalıcı çözüm çabalarının yoğunlaştığı Kasım 2002’den itibaren KKTC’de inşaat sektöründe başlayan hareketlilik, 2004’te tam bi

Türkiyeb>Kıbrıs’ta kapsamlı ve kalıcı çözüm çabalarının yoğunlaştığı Kasım 2002’den itibaren KKTC’de inşaat sektöründe başlayan hareketlilik, 2004’te tam bir patlamaya dönüştü.

Son aylarda inşaat sektörüne olan fazla talep, KKTC’de arsa ve ev fiyatlarında önemli artışa sebep oldu. Özellikle Girne’de arsa ve konut fiyatlarında astronomik rakamlar telaffuz edilmeye başlandı. Kasım 2002’den bu yana Girne’de yaklaşık 2 bin 600, Mağusa’da 485, Lefkoşa’da ise 469 inşaata izin verildi.

Yabancıların KKTC’de satın aldığı mallarda ise son 4 yılda yüzde 176 artış görüldü. İnşaat sektöründeki patlama, 2003’te 11 milyon 392 bin dolarlık demir ithalatına yol açtı. Öte yandan, Rum yönetiminin KKTC’deki gelişmeler sebebiyle telaş içinde olduğu belirtildi.

Alithia gazetesi, “İşgal Altındaki Topraklarda Yabancı Alıcıların Sayısı Artıyor” başlıklı haberinde, KKTC’deki villa fiyatlarının Güney Kıbrıs’a göre yüzde 50 ucuz olması nedeniyle Avrupalıların KKTC’yi ‘bakir pazar’ olarak gördüklerini yazdı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kktcde-insaat-patlama-yapti_15665.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!