Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

KOBİ'leri, Avrupa ile Tanıştıracağız

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2010 yılında küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) yönelik verdikleri desteği daha da artıracaklarını söyledi. Cihan TV Network'te yayınlanan Anadolu'da Sabah programına konuk olan Bakan Ergün, KOBİ'lere destek için hazırlanan yeni teşvik paketinin ilk ipuçlarını verdi.

Zaman Gazetesi
KOBİ'leri, Avrupa ile Tanıştıracağız

Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, 2010 yılında küçük ve orta boy işletmelere (KOBİ) yönelik verdikleri desteği daha da artıracaklarını söyledi. Cihan TV Network'te yayınlanan Anadolu'da Sabah programına konuk olan Bakan Ergün, KOBİ'lere destek için hazırlanan yeni teşvik paketinin ilk ipuçlarını verdi. Ergün, "KOBİ'lerin eğitimi, yönetim kabiliyetlerinin artırılması, Ar-Ge çalışmaları, patent, tasarım ve endüstriyel tasarım çalışmalarına destek sağlayacağız. Pazarlara ulaşma konusunda, fuarlara katılma desteği sağlayacağız. Sanal ortamda çalışma desteği ve nitelikli eleman çalışma desteği sağlayacağız." dedi. Sanayi Bakanı Ergün, KOBİ'leri, Avrupa'daki eşdeğerleriyle tanıştırma çalışmalarına da hız vereceklerini ifade ederek, "Oradaki KOBİ'ler ne yapıyor? Onlarla nasıl alışveriş yapabilirler? Teknoloji transferi nasıl gerçekleştirebilirler? Ne alınıp satılabilir? Bütün bunları düzenleyen mekanizmaları hayata geçirmiş olacağız." ifadelerini kullandı.

Söz konusu çalışmaları KOSGEB vasıtasıyla yaptıklarını aktaran Bakan, "İcra komitesinde geçen hafta toplantı yaptık, ana unsurları belirlendi. Şimdi ayrıntılarla ilgili çalışmalar sürüyor. İnşallah önümüzdeki hafta bu paketi kamuoyuna açıklamış olacağız. Yeni dönemde KOBİ'ler daha nitelikli KOBİ'ler haline gelmek için KOSGEB'in ve bakanlığımızın bu desteklerinden yararlanma fırsatı bulmuş olacaklar." açıklamasını yaptı. KOBİ'lerin finansmana erişim kanallarını genişleten, finansman imkanları sunan ve ucuz finansman bulma yollarını açan, faizsiz kredi kullanabilme imkanı tanıyan düzenlemeler yaptıklarını anlattı.

ETİKETLER: ekonomi
http://www.yapi.com.tr/haberler/kobileri-avrupa-ile-tanistiracagiz_79436.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!