Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koç, Çukurhan’ı Butik Otel Yapacak

Çukurhan’ı “restore et-işlet-devret” modeliyle 29 yıllığına kiralayan Koç Grubu, hanı butik otel olarak restore ederek turizme kazandıracak.

Türkiye Gazetesib>Çukurhan’ı “restore et-işlet-devret” modeliyle 29 yıllığına kiralayan Koç Grubu, hanı butik otel olarak restore ederek turizme kazandıracak.

Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, Çengelhan’dan sonra yıkılmak üzere olan Çukurhan’ın da restore edilmesi konusunda Koç Grubu’yla anlaştıklarını belirterek, “Bu sayede hem Ankara Kalesi’ndeki bir tarihi taşınmazımızı ayağa kaldıracağız hem de kira geliri elde edeceğiz” dedi.

Beyazıt, Ankara’da özel sektör eliyle ilk olarak Çengelhan’ın Koç Grubu tarafından restore edilmesinin sağlandığını, son olarak da yıkılmak üzere olan Çukurhan’ın restore et-işlet-devret modeliyle geri kazanılması için Koç Grubu ile anlaştıklarını kaydetti. Butik otel olarak kullanılması düşünülen hanın, restorasyon çalışmalarına kısa süre içinde başlanacağını bildiren Beyazıt, “Çukurhan, ihaleye çıkılarak 29 yıllığına kiralandı. Bu sayede hem Ankara Kalesi’ndeki bir tarihi taşınmazımızı ayağa kaldıracağız hem de kira geliri elde edeceğiz” dedi. Vehbi Koç’un ticari hayata ilk adımını attığı Çengelhan’ı, önceki yıllarda Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden kiralayarak müzeye dönüştüren Koç Grubu, birkaç ay önce de Ankara Kalesi’ndeki saat kulesini restore ettirmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koc-cukurhani-butik-otel-yapacak_50734.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!