Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Koca Site Oy Kullanamayacak

Askıya çıkan seçmen listelerinde yer almalarına karşın, ellerine seçmen kartı ulaşmayan Batıkent Genç Yetenekler Sitesi sakinleri soluğu YSK’da aldı. YSK’dan "Numarataj hatası, yapacak birşey yok" yanıtı alan 72 konutluk sitede 50 hane şimdi oy kullanamayacak.

Hürriyet Gazetesi
Koca Site Oy Kullanamayacak

Askıya çıkan seçmen listelerinde yer almalarına karşın, ellerine seçmen kartı ulaşmayan Batıkent Genç Yetenekler Sitesi sakinleri soluğu YSK’da aldı. YSK’dan "Numarataj hatası, yapacak bir şey yok" yanıtı alan 72 konutluk sitede 50 hane şimdi oy kullanamayacak.

Ankara'da askıya çıkan seçmen listelerinde yer almalarına karşın, ellerine seçmen kartı ulaşmayan Genç Yetenekler Sitesi sakinleri, YSK’dan aldıkları "Numarataj hatası, yapacak bir şey yok" yanıtıyla şoka uğradı.

Batıkent Kardelen Mahallesi’ndeki Genç Yetenekler Sitesi Kooperatifinin Başkan Yardımcısı İsmet Dülge, "Ankara’nın göbeğindeyiz. Ama, oy kullanamıyoruz" diye tepki gösterdi. Askıya çıkan seçmen listelerinde yer aldıklarını hatırlatan Dülge şunları söyledi:

"72 konuttan oluşan sitemizde şu an 53 hane var. Yalnızca kapıcımız Erkan Özenci’yle, site sakinlerinden Kenan Arıkan’ın seçmen kartları geldi. Geri kalan hiç kimseye ne seçmen kartı geldi, ne de YSK’da kaydı çıkıyor. YSK’ya şikayette bulunduk. 'Büyükşehir Belediyesi’nin numarataj hatası oldu, yapacak bir şey yok. Zamanında kontrollerinizi yaptırsaydınız' yanıtını aldık. Biz bütün kontrollerimizi gerçekleştirdik. Askıya çıkan seçmen listelerinde hepimizin kaydı vardı. Ancak, şimdi oy kullanamıyoruz."

YSK yetkilileri ise, seçmen kaydı bulunmayan vatandaşların oy kullanamayacağını, bu tarihten sonra Genç Yetenekler Sitesi’ndeki seçmenlerin oy kullanmasının mümkün olmadığını bildirdiler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koca-site-oy-kullanamayacak_67521.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!