Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kocaeli'nde Memurlar için Modern Bir Kent Kuruluyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 20 bin konutluk dev hamlesini Memur-Sen üyelerine yapacağı 260 konutla sürdürecek. Yapılacak konutlar için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile Memur-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Aksu arasında protokol imzalandı.

Yeni Şafak Gazetesi
1 Kocaeli'nde Memurlar için Modern Bir Kent Kuruluyor

ocaeli Büyükşehir Belediyesi, yeni bir konut hamlesine daha imza atıyor. Geçtiğimiz yıllarda başlattığı konut hamlesi ile büyük başarılar elde eden Büyükşehir Belediyesi şimdi de Kent Konut A.Ş ile memurları konut sahibi yapacak. Seka Park Otel'de yapılan protokol töreninde bir konuşma yapan Başkan Karaosmanoğlu, memurları kira öder gibi konut sahibi yamayı hedeflediklerini anlattı. Kocaeli'nin göç alan bir kent konumu nedeniyle hızlı nüfus artışı yaşadığını, bu nedenle çarpık yapılaşmanın da sorun haline geldiğini söyleyen Karaosmanoğlu, konut hamlesi ile kenti gecekondu görüntüsünden kurtaracaklarını söyledi. Kocaeli genelinde başlattıkları 20 bin konutluk dev hamle ile, hem çarpık yapılaşmanın önüne geçmeyi, hem de insanların başını sokacak bir eve sahip olmalarını hedef aldıklarını anlatan Karaosmanoğlu, Arslanbey ve Cedit-Erenler bölgesinde yaptıkları konutlarla, bu konudaki kararlılıklarını gösterdiklerini dile getirdi. Kentsel dönüşüm projesini de konut hamlesi ile bütünleştirerek, gecekondularda yaşayanları insanca ve sağlıklı konutlara kavuşturduklarını anlattı. Karaosmanoğlu, hem konut açığını kapadıklarını, hem de kenti çağdaş bir görünüme kavuşturduklarını ifade etti.

Kent Nefes Alacak
Kentlerde bulunan konutların, o kentin vizyonu olarak görüldüğünü anlatan Başkan Karaosmanoğlu, "Bir kümesim olsunda benim olsun düşüncesi ile plansız, yolsuz, susuz, altyapısı olmayan çarpık kentleşme ortaya çıkmış. Böyle evlerde böyle çevrede nasıl çocuk yetişecek. Tek oda ev yapmış. İhtiyaçlar arttıkça bir banyo yapmış, oda eklemiş. Şimdi girdiğimiz her mahallede çocuklar oyun oynayacak alan istiyorlar. Kadınlar nefes alacak sokak istiyorlar. Ama yok. Bu tür yerleşim alanlarına arsa kiralayıp, oyun alanları yaptırmak gerekli. İtfaiyenin ambulansın giremediği sokaklar günümüzde olmamalı. Sürekli göç alan kentimizde bunu yapmak için çalışıyoruz. Ev sahibi olmak güzel bir şey. Memurlarımıza yapılacak olan konutları 18 ayda tamamlayacağız. 80 metrekare olan konutlar, 47 bin YTL olarak sabit fiyatla satılacak" dedi.

Konutlar 47 bin YTL ile 75 bin YTL arasında

Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreteri Münir Karaloğlu, yıllarca kira köşelerinde sürünüp de ev almanın hayalini bile kuramayanların imdadına Kent Konut'un yetiştiğini söyledi. Memur-Sen Genel Başkanı Dr. Ahmet Aksu, Türkiye genelinde 35 bin memuru konut sahibi yaptıklarını dile getirerek, Karaosmanoğlu'na teşekkür etti. Kocaeli Memur-Sen Temsilcisi Halil İbrahim Keleşoğlu ise, çok zor şartlar altında geçinmeyen memurlara sunulan bu fırsatın bulunmaz bir fırsat aldığını anlattı. Keleşoğlu, yönetime ilk müracaatı yapanlara onay belgesi vereceklerini, gerekli şartları zamanında yerine getirenlerin bu konutlardan yararlanacağını dile getirdi. Kent Konut Genel Müdürü Mustafa Bayraktar da, vatandaşın ihtiyacına göre konut yaptıklarını belirterek, düşük faiz oranıyla kredi imkanı sağladıklarını ifade etti. İmzalanan protokole göre, Köseköy Hacı Ayazlar Mevkiinde Kent Konut tarafından 140 tanesi 118 metrekare, 120 tanesi ise 80 metrekare olmak üzere 260 konut inşa edilecek. Konutlar 47 bin YTL ile 75 bin YTL arasında değişen fiyatlarla satılacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaelinde-memurlar-icin-modern-bir-kent-kuruluyor_57332.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • bu haberle ilgili bir gelişme var mı? bu evler teslim edildi mi?satışı devam ediyor mu?Kimlere verildi ya da verilecek?bilgisi olan varsa yazsın lütfen. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!