Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kocaoğlu: En Büyük Eksikliğimiz Ankara'dan Talepkar Olmamamız

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kıyı Ege, Bakırçay, Yarımada, Körfez, Edremit Belediyeler Birliği başkan ve encümen üyeleriyle bir araya geldi. İZFAŞ'ta yapılan toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, sorunların teker teker değil, güç birliği ile çözülmesi gerektiğini belirterek, "İzmir ve Ege'deki

Yeni Asır Gazetesi
Kocaoğlu: En Büyük Eksikliğimiz Ankara'dan Talepkar Olmamamız

Ege Belediyeler Birliği ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kıyı Ege, Bakırçay, Yarımada, Körfez, Edremit Belediyeler Birliği başkan ve encümen üyeleriyle bir araya geldi. İZFAŞ'ta yapılan toplantıda konuşan Başkan Kocaoğlu, sorunların teker teker değil, güç birliği ile çözülmesi gerektiğini belirterek, "İzmir ve Ege'deki belediyeler Ankara'dan bir şeyler isteme konusunda tevazu gösteriyor" dedi.

Koordinasyon olmalı

Başkan Kocaoğlu, Ege Bölgesi'nin kendi kendisine yetmeye çalıştığını vurgulayarak, "Diğer bölgelerin belediye başkanları sorunlarının çözülmesi için merkezi hükümetten çok daha talepkar. Bizler ise daha çekimseriz. Bu bizim en büyük eksikliğimiz. Bunun için birlikte hareket etmeliyiz" diye konuştu. Kocaoğlu, Ege Belediyeler Birliği Başkanlığı'na seçildikten sonra ilk iş olarak üye olmayan belediyelere davet gönderdiklerini söyledi. Mevcut üyelerden ise bölgeleriyle ilgili sorunları yazılı olarak iletmelerini istediklerini söyleyen Kocaoğlu, birlikler arasında koordinasyonun kurulması gerektiğini vurguladı.

Deneyim paylaşımı

Kocaoğlu, "Bu konuda başkanlarla görüş alışverişinde bulunacağız. Tek yumruk halinde sorunların çözüme kavuşturulması için mücadele etmemiz gerekiyor. Projeler konusunda deneyimli belediyelerden görüş alacağız. Eğer sorunların çözümünde hükümetten, Cumhurbaşkanı'ndan, TBMM Başkanı'ndan bir şey talep edilecekse bunu yapmayı öngördük" diye konuştu. Kıyı Ege Belediyeler Birliği ve Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur ise, "Hepimiz vatandaşa hizmet için çalışıyoruz. Bunu daha iyi yapabilmek için birliklerin dayanışmayı sağlaması gerekiyor" dedi. Ege Belediyeler Birliği encümen üyesi ve Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, "Birlik üyeliğinden istifa kararı almıştık ama Kocaoğlu'nun başkan olmasıyla birlikte geri döndük" dedi.

Kimler katıldı

Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, Bakırçay Belediyeler Birliği Başkanı Osman Özgüven, Yarımada Belediyeler Birliği Başkanı Muhittin Dalgıç, Bodrum Belediyeler Birliği Başkanı Mehmet Tosun, Edremit Körfezi Belediyeler Birliği Başkanı Hasan Arslan, Körfez Belediyeler Birliği Başkanı Fikret Akova, Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Selçuk Belediye Başkanı Vefa Ülgür, Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, Kula Belediye Başkanı Selim Aşkın, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Mordoğan Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Karaburun Belediye Başkanı Serdar Yasa ve birlik encümen üyeleri toplantıya katıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaoglu-en-buyuk-eksikligimiz-ankaradan-talepkar-olmamamiz_71572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!