Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kocaoğlu: Fuara Açılım Yapılmalı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Enternasyonel Fuarı'nın gelişimi için önemli açılımların yapılması gerektiğini belirterek, "78'inci kez fuarı açmak büyük başarı, ama yetmez" dedi.

Yeni Asır Gazetesi
Kocaoğlu: Fuara Açılım Yapılmalı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Enternasyonel Fuarı'nın gelişimi için önemli açılımların yapılması gerektiğini belirterek, "78'inci kez fuarı açmak büyük başarı, ama yetmez" dedi.

Gazino kültürü

İletişim teknolojileri ve Telekomünikasyon temasıyla gerçekleştirilen fuar kapsamında, bilişim dünyasındaki gelişmelerin aktarılması amacıyla düzenlenen İletişim Bilişim seminerlerinin ilki önceki akşam yapıldı. Açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, teknolojinin gelişmesiyle birlikte fuardaki gazino kültürünün geri planda kaldığı söyledi. Kocaoğlu, "80'li yıllarda, yılda bir kez İzmir Fuarı'nda görmek için can attığımız sanatçılar şimdilerde her televizyon kanalında karşımızda. Bunun önüne geçemeyiz. Değişimin önünde durmak imkansız. Teknoloji gelişirken, bireylerin kalabalık toplum içinde yalnızlaşması önemli bir çelişki. İnişleri ve çıkışlarıyla İzmir Enternasyonel Furarı'nın 78'inci kez kapılarını açması büyük başarıdır. Ama bunu yeterli görmediğimizin de bilinmesini isterim. Ekonomik Kalkınma Kurulu'nda bu konuyu da ele alacağız" dedi.

Ata mirası

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş ise Ata mirası fuarın yaşaması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğini belirterek, "Önümüzdeki yıllarda farklı sektörleri de fuara dahil etmeliyiz. Sadece Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na değil, gerekirse Cumhurbaşkanı'na, bir değil, 20 yabancı ülkeye davette bulunmalıyız. Fuarı 10 gün değil, 1 aylık sürece yaymalıyız. İlk haftayı uluslararası yapıyorsak, sonraki günlerde Anadolu'nun kültürünü İzmir'e taşımalıyız. İTO olarak, fuar konusunda üzerimize düşen görevi tam anlamıyla yerine getirememenin üzüntüsünü yaşıyoruz" diye konuştu. Seminerde konuşan bilişim hukukunun önde gelen isimlerinden Avukat Fikret İlkiz ise Mayıs 2008 yılında yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye'nin e-devlet hizmet gelişim sırasında dünyada 43'üncü sırada yer aldığını açıkladı. İlkiz, Kişisel Verilerin Gizliliği Kanunu'nun bir an önce meclisten çıkması gerektiğini söyleyerek, "İnsanları saran teknolojik gelişmelere karşın anne babalara, çocuklarına bol bol masal kitabı alarak, okumalı" dedi.

Başkan, stantları gezdi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda, vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti. Stantları dolaşarak ziyaretçilerin fuar ile ilgili görüşlerini alan Başkan Kocaoğlu, denizcilik özel bölümünde sergilenen tekne ve yatları da yakından inceledi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, fuar turu sırasında 7.5 aylık Metehan Kurt'u da kucağına alarak sevdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kocaoglu-fuara-acilim-yapilmali-_71935.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!