Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Koçtaş'ın Hedefi 35 Mağaza Ortağı Güneyde Arsa Arıyor

Koç Holding'in yapı marketi iştiraki Koçtaş, 10'uncu mağazasını Yenibosna'da açtı. Mağazanın açılışını Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç gerçekleştirdi. Açılışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koç, Koçtaş'ın bir yılda beş mağaza açarak 10 rakamına ulaştığını söyledi.

Sabah Gazetesi
Koçtaş'ın Hedefi 35 Mağaza Ortağı Güneyde Arsa Arıyor

b>Koç Holding'in yapı marketi iştiraki Koçtaş, 10'uncu mağazasını Yenibosna'da açtı. Mağazanın açılışını Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç gerçekleştirdi. Açılışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Koç, Koçtaş'ın bir yılda beş mağaza açarak 10 rakamına ulaştığını söyledi. Beş yıl içinde 35 mağaza hedeflediklerini belirten Koç, Yenibosna mağazasanın 25 milyon dolara mal olduğunu kaydetti. Eski Et ve Balık Kurumu Süt Fabrikası yerine yapılan alışveriş merkezinde açılan mağaza, Koçtaş'ın Ankara Yenimahalle mağazasından sona ikinci büyük mağazası oldu. Açılışı halası ve Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Semahat Arsel, Koçtaş'ın yüzde 50 ortadığı B&Q Asia Limited CEO'su Steve Filman ve Koçtaş Genel Müdürü levent Çakıroğlu ile birlikte yapan Koç, "Toplumlar geliştikçe ve refah düzeyleri arttıkça ihtiyaçları da gelişiyor.

İlgiden memnun
İnsanların çağdaş bir anlayışla düzenlenmiş mekanlarda yaşama ve çalışma isteğine bu perspektiften bakmak gerekiyor" diye konuştu. Hizmetlerine gösterilen ilgiden memnuniyetlerini ifade eden Koç, "Bu bizi yaptığımız tüm işlerde kalite çıtasını en yüksek seviyelere çıkartmaya zorluyor" dedi. Yenibosna mağazası ile yapı market sektöründe liderliklerini pekiştirdiklerini söyleyen Koç, "Tüketiciye en yakın olan topluluk olma hedefimize bu mağazanın açılışıyla önemli bir adım attık" dedi.

'Ramstore satılmıyor'
Koçtaş, Yenibosna ile İstanbul'a üçüncü mağazasını açarken, bundan sonraki genişlemesinin güneye doğru olacağı sinyalini verdi. Koçtaş'ın ortağın B&Q Asia Limited'in CEO'su Gilman'ın açılışın ardından güneye arsa bakmaya gideceğini söyledi. Koç, Bulgaristan'daki Ramstore mağazalarının satılacağına dair çıkan haberlerin sorulması üzerine "Aslı yok" yanıtı verdi. Koçtaş'ın Ankara, İstanbul Kartal ve Şişli, İzmir Bornova ve Balçova, Antalya, Bodrum, Edremit ve Kuşadası olmak üzere 9 mağazası bulunuyor. Koçtaş, mağazası bulunmadığı iller için de "Arayın getirelim" hizmetini devreye soktu. Arayın getirelim ile telefonla sipariş de alınıyor. İnternet imkanı olmayanlar için katalogla sipariş seçeneği bulunuyor. Sipariş, Türkiye'nin bütün illerine gönderiliyor.

'Türkiye yatırım yapılacak ülke'
Kaoçtaş'ın yüzde 50 ortağı B&Q Asia Limited CEO'su Steve Gilman, Türkiye'nin yatırım yapmak için iyi bir ülke olduğunu söyledi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gilman, kendi hedeflerinin 2008 sonuna madar mağaza sayısını iki kat artırarak 20'ye çıkarmak olduğunu anlattı. Ekonomik gelişmeleri değerlendiren Gilman, "İstikrar yönünde atılan adımlar olumlu. Türk pazarına girerken son derece rahat ve güvenli girdik. Dolayısıyla bu bizim için çok iyi bir adım'' diye konuştu. Ekonominin hızlı büyüdüğünü söyleyen Gilman, Tesco-Kipa ve Carrefour'u hatırlatarak, Türkiye'nin dışarıya pazarlanmasında önemli mesafe alındığını ifade etti. Ekonominin yumuşak zemine sahip olmadığını söyleyen Gilman, ''Daha da güçlü hale gelecek'' dedi. AB üyeliğinin ekonomiye yardımcı olacağını belirten Gilman, Türkiye'nin riskiyle ilgili soru üzerine, "Türkiye geçmişe göre daha temkinli gidiyor. Ama bunun için ihracat pazarına bakmalısınız. Risk herkes için geçerli bir kural" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/koctasin-hedefi-35-magaza-ortagi-guneyde-arsa-ariyor_47193.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!