Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kombi Pazarında Yeni Bir Marka: Airfel-Riello

Sanko Holding şirketlerinden Airfel, İtalya ve Avrupa'nın önemli kombi üreticilerinden Riello ile güç birliğine gidiyor. İki firma arasında yapılan anlaşma ile Riello kombileri bundan böyle Airfel distribütörlüğü ile Türkiye pazarına sunulacak.

yapi.com.tr
Kombi Pazarında Yeni Bir Marka: Airfel-Riello

b>Sanko Holding şirketlerinden Airfel, İtalya ve Avrupa'nın önemli kombi üreticilerinden Riello ile güç birliğine gidiyor. İki firma arasında yapılan anlaşma ile Riello kombileri bundan böyle Airfel distribütörlüğü ile Türkiye pazarına sunulacak. Uzun vadeli ve geniş kapsamlı bir işbirliğini hedefleyen anlaşma, Ritz Carlton İstanbul'da düzenlenen bir törenle imzalandı. Törende Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Airfel Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Hamut, Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, Riello Yönetim Kurulu Başkanı Ettore Riello ve Riello Genel Müdürü Claudio Bianchini hazır bulundu.

2006 yılında 82 milyon dolar olan cirolarını 2007 yılında 132 milyon dolara çıkardıklarına dikkat çeken Airfel Genel Müdürü Hasan Önder, "Türkiye için kombi her ne kadar yeni bir ürün segmenti olsa da, Türk tüketicisi bu konuda Avrupa'dan daha bilgili" dedi. Bu bilinçliliğin ürün seçimine de yansıdığını söyleyen Önder, şöyle devam etti: "Bu da ürününüzün herşeyiyle dört dörtlük olması gerektiği anlamına geliyor. Riello, ürün gamı tam olan bir firma. Onlarda bizi etkileyen en önmeli şey, araştırma geliştirme departmanları, bu sürece verdikleri önem ve servis organizasyonları oldu". Hasan Önder, Riello marka kombilerin, yasal işlemlerin tamamlanmasının ardından Nisan ayında pazara sunulacağını da sözlerine ekledi.

Hasan Önder'den sonra söz alan Riello Genel Müdürü Claudio Bianchini, her iki firmanın da yüksek kalitede teknoloji sunduğunu ve pazara komple bir ürün paketi sunabilecek durumda olduğunu vurgulayarak, bunun bir avantaj olduğunu ve yaptıkları işbirliğinin de gücünü bundan aldığını söyledi.

Riello Yönetim Kurulu Başkanı Ettore Riello ise, Riello'nun 80 yıldır pazarda olan ve yaklaşık 1 milyar dolarlık bir ciroya ulaşan bir aile şirketi olduğunu hatırlatarak, kendileri için kalitenin teknolojinin ve yenilikçiliğim önemine değindi. Söz konusu anlaşma ile bir ilki gerçekleştirdiklerini, Riello markasının önüne başka bir markanın adının gelmesine izin verdiklerine işaret eden Ettore Riello, "Günümüzde ileriye dönük atılımların ortaklıklar, ittifaklar kurarak yapılabileceğini düşünüyoruz. Bu anlamda, daha başlangıçta birbirimiz için taşıdığımız fırsatları gördük. Her iki firmanın da belirli bir teknolojik birikimi var. Bu anlaşmanın başarılı olmasını istiyoruz ve bunun için gereken çabayı da göstereceğiz" dedi.

Daha sonra söz alan Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da, 'Sanko' isminin hep tekstille birlikte anıldığını ancak şu an 13 farklı sektörde faaliyet gösterdiğine değinerek, bir Sanko Holding şirketi olan Airfel'i de çok iyi noktalara getirmeyi hedeflediklerini anlattı. Riello'nun üçüncü İtalyan ortakları olduğunu anımsatan Konukoğlu, Riello distribütörlüğünü kapsayan anlaşmanın sonraki etaplarında ortak bir pazarlama şirketi kurmayı ve bunu Türkiye'de üretimle sürdürmeyi amaçladıklarını söyledi.

Yeni bir marka: Airfel-Riello

İki firma arasındaki işbirliğinin ilk halkasını Riello kombilerin Türkiye'deki satışının Airfel-Riello markası ile yapılması oluşturuyor. Bunun sonrasında, Riello know-how'ı ile yeni bir şirketin kurulması ve ürünlerin Türkiye ve diğer ülkelere dağıtımının yapılması hedefleniyor. Kurulacak firma, hem ısıtma hem de soğutma ürünlerini içerecek. İşbirliği çerçevesinde, kombinin yanısıra brülör, kazan gibi başka ürünler ile ürün yelpazesinin de genişletilmesi amaçlanıyor. Son aşamada ise Airfel'in varolan tesislerinde yapılacak ek yatırımlarla üretim hattının hayata geçirilmesi geliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kombi-pazarinda-yeni-bir-marka-airfel-riello_59724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!