Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kompresör Sektöründe 40 Yıllık ‘Yeni’ Bir Marka

Stuttgart Teknik Üniversitesi mezunu Turgay Saraçoğlu’nun 1956’da kurduğu hayalle yola çıkan Sarmak Makine görünümünü yeniledi.

yapi.com.tr
1 Kompresör Sektöründe 40 Yıllık ‘Yeni’ Bir Marka

Turgay Saraçoğlu, Almanya’da bulunduğu dönemde edindiği bilgi ve tecrübeyle, kendi ülkesinde yerli bir makina üretmek için 40 yıl önce çıktığı yola, Adana’da kurulan fabrikayla devam etti. Söz konusu fabrikada hatırı sayılır bir istihdam yaratıldı ve bugün Sarmak Makina, kompresör sektöründe Türkiye’nin lider firmalarından biri haline geldi.

Sarmak, halen Adana Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alana sahip fabrikasında üretimini sürdürüyor. İstanbul, Ankara illerinde bölge merkezleri; Bursa, Kayseri, Denizli illerinde servis merkezleri, tüm Türkiye çapında bayileri bulunan ve ihracat yaptığı ülke sayısını her geçen gün artıran bir kompresör markası olan Sarmak, değiştirdiği logosu ve pazarlama anlayışı ile sektörünün öncülerinden olmaya devam ediyor.

Felsefesini, insan, teknoloji ve sistem gibi son derece net temeller üzerine kuran Sarmak’ın en büyük özelliği kurucusu Saraçoğlu’nun Alman ekolünden gelen disiplini ve bu disiplinin bir kurum kültürü olarak benimsenmesi. Sarmak, insana saygı duyan bir anlayışla; deneyimli, eğitimli, sürekli kendini geliştiren ve Sarmak kültürünü özümsemiş çalışanlardan oluşan dev bir aile portresi çizmeye özen gösteriyor. Saraçoğlu; “Çalışanların kuruma sadakatleri ve ortalama çalışma sürelerinin uzunluğu” ile gurur duyduğunu belirtirken yenilenmiş Sarmak Makina’nın aile şirketi olarak birçok başarıya imza atmaya devam edeceğine inanıyor.

Yeni Sarmak, teknolojik yatırımlarını, uluslararası işbirlikleriyle en üst seviyede sürdürmeye devam ederken, tedarik, üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası hizmetler dâhil tüm süreçlerini sistemli olarak geliştiriyor.

Geçtiğimiz yıl sonu daha modern ve dinamik bir yapıya kavuşmak hedefiyle kendine yeni bir yol haritası çizen Sarmak Makina, gerçekleştirdiği geniş çaplı pazar araştırmaları, belirlenen yeni stratejiler ve markanın yeni görünümü ile tüm kurumsal kimlik çalışmalarını yenileyerek deneyimli fakat yeni bir marka olma yolunda sektöründe hızla ilerliyor.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kompresor-sektorunde-40-yillik-yeni-bir-marka_91022.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sn. Turgay Saraçoğlu'nu candan tebrik ederim. Kendisini ve diğer bütün başarılı sanayicileri ülkemiz için iftihar kaynağı olarak düşünüyorum. Başarılarının devamını dilerim. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!