Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

'Komşularla Sıfır Sorun' Mobilya Sektörünün de Önünü Açtı

Türkiye'nin son yıllarda komşularla ''sıfır sorun'' politikasının, bir çok alanda olduğu gibi mobilya sektöründe de olumlu yansımaları oldu. İstikbal, Bellona, Mondi ve Regina markalarını bünyesinde barındıran Boydak Holding'in, ihracat ve yurtdışı yatırımlarını artırdığı belirtildi.

yapi.com.tr / AA
'Komşularla Sıfır Sorun' Mobilya Sektörünün de Önünü Açtı

Türkiye'nin son yıllarda komşularla ''sıfır sorun'' politikasının, bir çok alanda olduğu gibi mobilya sektöründe de olumlu yansımaları oldu. İstikbal, Bellona, Mondi ve Regina markalarını bünyesinde barındıran Boydak Holding'in, ihracat ve yurtdışı yatırımlarını artırdığı belirtildi.
    
Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Boydak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009'u çok mükemmel geçirdiklerini, mobilyacılıkta son 10 yılın en iyi işini yaptıklarını, 2010 yılının başında da ''aynı başarıyı yakalar mıyız'' endişesi taşıdıklarını anımsattı. Boydak, 2009 yılında KDV indiriminin sektöre büyük avantaj getirdiğini, indirimde 6 ayda, yılın tamamından daha iyi bir satış yapıldığını hatırlattı. Bu nedenle 2010 yılı için kafalarda soru işareti bulunduğunu anlatan Boydak, ''(2009'u yakalayabilir miyiz?) diye düşünüyorduk. Ancak, 2010 yılında işimizi artırmaya devam ettik. Büyüyerek 2010 yılını da kapatıyoruz'' dedi.

Referanduma kadar diğer sektörlerde olduğu gibi mobilya sektöründe de durgunluk yaşandığına dikkati çeken Boydak, ''Referandumdan sonra son 3,5 ayda işler toparlanma sürecine girdi. Türkiye normalleşti. 2011 yılından umutluyuz. 2011 Haziran ayında yapılması beklenen seçimden sonra da işlerimizin yeniden artış trendine gireceğine inanıyoruz.'' Boydak, Türkiye ekonomisinin büyüyüp, geliştiğini, bunda hükümetin dış politikadaki başarılı tutumunun da büyük pay sahibi olduğunu söyledi. Özellikle komşu ülkeler ile çok güzel bir diyalog sağlandığını ifade eden Boydak, şöyle devam etti:
    
''Rahmetli İsmail Cem ile başlayan ve son 8 yıldır en üst seviyeye çıkarılan dış politikadaki olumlu gelişmeler komşularla ticarette mükemmel bir artışa neden oldu. Türkiye stratejik bir konuma sahip. Bu konumu nedeniyle hemen ulaşabildiği 300 milyon, 3 saatte ulaşabileceği 1 milyarlık nüfus var. 1 saatte 300 milyona ulaşabiliyoruz. İhracat için bu büyük bir avantaj. Bu dış politika sayesinde her türlü ihracat hedefine kolayca ulaşabiliriz. Nitekim, 2010 yılında 400 milyon doları hedefliyorduk. Bunu geçmeyi başardık. 2011 yılı için ihracatta 450 milyon doları geçmeyi hedefliyoruz. Bunu da Türkiye'nin dış politikadaki prestijiyle başarıp, geçeceğiz.''
    
''Türkiye'nin kurtuluşu ihracatta''
    
Boydak, Türkiye'nin kurtuluşunun ihracat ve üretimde olduğunu, herkesin daha çok çalışıp gayret etmesi gerektiğini vurguladı. Sadece komşu ülkelerle yapılacak ticaretin bile Türkiye'yi şaha kaldıracağını belirten Boydak, şunları kaydetti:

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/komsularla-sifir-sorun-mobilya-sektorunun-de-onunu-acti_84813.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!