Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kongre Vadisi, Haziran 2009'a Kadar Bitecek

İstanbul'un 6-7 Ekim 2009'da ev sahipliği yapacağı Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın 2009 Guvernörler Toplantısı'na yetiştirilmesi planlanan Harbiye Kongre Vadisi Projesi'nde çalışmalar hızlandı. Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık genelgesi ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın "Harbiye Kongre Vadisi'ni belirtilen zamana acilen

Sabah Gazetesi
Kongre Vadisi, Haziran 2009'a Kadar Bitecek

İstanbul'un 6-7 Ekim 2009'da ev sahipliği yapacağı Uluslararası Para Fonu (IMF) ve Dünya Bankası'nın 2009 Guvernörler Toplantısı'na yetiştirilmesi planlanan Harbiye Kongre Vadisi Projesi'nde çalışmalar hızlandı. Büyükşehir Belediyesi, Başbakanlık genelgesi ve Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı'nın "Harbiye Kongre Vadisi'ni belirtilen zamana acilen yetiştirin" talebinden hareketle tempoyu artırdı. Yapım ihalesi 2008 Ocak'ta yapılan Kongre Vadisi'nde yürütülen çalışmalar 2009 Haziran'ına yetiştirilecek. IMF ve Dünya Bankası'nın ortaklaşa düzenleyeceği genel kurul, 2009 Ekim'de gerçekleştirilecek.

24 saat kesintisiz çalışma

Bu amaçla Kongre Vadisi, toplantıya yetişmesi için şantiye alanına çevrildi. Kongre Vadisi ve Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'ndaki inşaatta 24 saat kesintisiz iş uygulaması başladı. 4 bin koltuk kapasiteli Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'ndaki yenileme çerçevesinde ise önce taşıyıcı sistem değiştirildi. Elektrik düzeni yerin altına alındı. Duvarlar kimyasallarla temizlendi. Mevcuttaki 4 tuvalet, 60'a çıkarıldı. Tarihi doku bozulmadan yeni güzergâhlar oluşturuldu. Ahşap yollar aydınlatıldı ve etrafına korkuluk kondu.

Lütfi Kırdar'da ise 3 bin 500 kişilik bir oditoryum olacak. Binanın altında hem Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu'nu hem de Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'ni destekleyecek 4 tane çok amaçlı salon, 2 katta 759 araç kapasiteli kapalı otopark, kafeteryalar ve 1000 ofis bulunacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kongre-vadisi-haziran-2009a-kadar-bitecek_63242.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!