Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

''Kongre ve Sergi Sarayı Ankara Ekonomisini Büyük Bir Katkı Yapacaktır''

Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Sergi Sarayı'nın kiralama sözleşmesi, ihaleyi kazanan Fransız GL Evans A.Ş-Türk Serenas A.Ş, ortaklığı ile ATO arasında imzalandı. ATO Başkanı Salih Bezci, imza töreninde yaptığı konuşmada, salon hakkında bilgi verdi.

yapi.com.tr / AA
''Kongre ve Sergi Sarayı Ankara Ekonomisini Büyük Bir Katkı Yapacaktır''

Ankara Ticaret Odası (ATO) Kongre ve Sergi Sarayı'nın kiralama sözleşmesi, ihaleyi kazanan Fransız GL Evans A.Ş-Türk Serenas A.Ş, ortaklığı ile ATO arasında imzalandı. ATO Başkanı Salih Bezci, imza töreninde yaptığı konuşmada, salon hakkında bilgi verdi.

ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nın 3 bin 100 kişilik Türkiye'nin en büyük konferans salonuna sahip olduğunu belirten Bezci, 80 bin metrekarelik merkezde bunun yanı sıra balo salonu ve 10 bin metrekarelik sergi alanı bulunduğunu ifade etti. Kongre ve sergi merkezini 80 milyon liraya mal olduğunu anlatan Bezci, merkezi emsallerine göre yarı yarıya ucuza mal ettiklerini kaydetti. Kongre ve sergi merkezinde imkanların geniş olduğunu belirten Bezci, belediyeden emsal artışını sağladıkları takdirde binayı büyüteceklerini bildirdi.

Salih Bezci, başta ATO Meclisi olmak üzere eski Başkan Sinan Aygün ile merkezin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Bezci ''Bu kongre ve sergi sarayı Ankara ekonomisine büyük katkı yapacaktır'' dedi. Bunun söz konusu firmayla yaptıkları ilk ortaklık olduğunu ifade eden Bezci, ''Biz onları kiracı olarak değil, ortak olarak görüyoruz. Onlar kazanırsa biz kazanırız, Ankara kazanır'' diye konuştu.

Bezci, Büyükşehir Belediyesi'nin AŞTİ'yi fuar alanı yapılmak üzere ATO'ya vermesi halinde, hemen yolun karşı tarafında Büyükşehir Belediyesince yapılan kongre merkezi ile birlikte bölgenin bir fuar havzası haline geleceğini söyledi. ATO olarak fuar alanın tek başlarına yapabilecek güce sahip olduklarını dile getiren Bezci, bunun gerçekleşmesi halinde ''fuar havzasının'' Ankara ekonomisine yıllık 1 milyar dolar katkı sağlayacağını söyledi.

ATO Başkanı Salih Bezci (solda) ve Olivier Ginon GL Evans Yönetim Kurulu Başkanı Ginon da kendilerine gösterilen güvenden dolayı teşekkür etti. 40'dan fazla uzmanlık ve 91 noktada deneyimleriyle 250'den fazla profesyonel ve kamu fuarının sahibi olan şirketlerinin uluslararası ağını ve tecrübelerini, Ankara'daki kongre ve sergi merkezinin canlı bir merkez haline getirmek için kullanacaklarını belirten Ginon, ATO ile tam bir koordinasyon içinde çalışacaklarını kaydetti.

Daha sonra Bezci, Ginon, GL Evans Bölge Müdürü Franck Glaizal ve Türk Serenas Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gürbüz, kira sözleşmesini imzaladı.

ATO Kongre ve Sergi Sarayı'nda, 3 bin 68 kişinin aynı anda oturabildiği Türkiye'nin en büyük konferans salonunun yanı sıra 1530 metrekarelik balo salonu, 840 araç kapasiteli akıllı otopark ve 10 bin metrekare sergi alanı bulunuyor. 80 milyon liraya mal olan salon yıllık 3 milyon 200 bin lira karşılığında 10 yıllığına GL Evans- Türk Serenas ortaklığına kiralandı.

''Kendi içimizdeki çalışmalar çok ciddi açılım getirecek''

Ginon, bu sözleşmenin Türkiye'deki ilk organizasyonları olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Türkiye içerisinde Ankara'nın çok ciddi bir lokasyon olduğunu düşünüyoruz. O yüzden biz kendi içimizdeki çalışmalara da çok ciddi bir açılım getirecek. Sadece bunu bir kongre merkezi olarak değil, bunu turizm ve diğer katkılarla birlikte Ankara'nın ekonomisine katkı sağlayacak bir yer olarak düşünüyor ve ona göre aktivitelerimizi planlıyoruz. Burada ekonomik kültürel ve turizm amaçlı pek çok etkinlik düşünüyoruz. Bir ülkenin başkentinin bu ürün çeşitliliği konusunda bize daha farklı seçenekler sunacağını düşünüyoruz. O nedenle özellikle Ankara'yı tercih ettik. öncelikle Ankara projemizin başarılı olması için çalışacağız. Bütün gücümüzü buraya alacağız. Burası başarılı olduktan sonra diğer illerde de neler yapabileceğimize bakacağız.''

Türk Serenas Yönetim Kurulu Başkanı Gürbüz de bu anlaşmayı Ankara için imzaladıkları ifade ederek, ''Ankara'nın sahip olduğu değerlerin ortaya çıkması ve buranın bir destinasyon olarak tanıtılması lazım. Bu kongre merkezi bu amaç için son derece kuvvetli bir araç. GL firmasının sahip olduğu ilişkiler ve her sene yaptığı fuar organizasyonları, defileler, kültürel aktiviteler bu Ankara'ya kaydırıldığı takdirde Ankara'yı merkez haline getireceğiz'' diye konuştu.

ETİKETLER: firma kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/kongre-ve-sergi-sarayi-ankara-ekonomisini-buyuk-bir-katki-yapacaktir_86909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!