Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Edindirme’den 6 Milyon Kişi Yararlanacak

Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Konut Edindirme Yardımı’ndan yararlanacak hak sahibi sayısının kesin olarak bilinmediğini; ancak bu sayının 6 milyon kişi olarak tahmin edildiğini bildirdi.

Zamanevlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Konut Edindirme Yardımı’ndan yararlanacak hak sahibi sayısının kesin olarak bilinmediğini; ancak bu sayının 6 milyon kişi olarak tahmin edildiğini bildirdi.

CHP Milletvekili Enis Tütüncü’nün soru önergesini cevaplandıran Bakan Şahin, Konut Edindirme Yardımı’nın memur, işçi ve emekliler için 1987’de uygulanmaya başladığını, 1996’da ise durdurulduğunu ifade etti. Hak sahiplerine, hisse senedi verilmesiyle ilgili, 2000 ve 2001’de ilgili tebliğler olduğunu belirten Şahin, geçen zamana rağmen konunun sonuçlanamadığını ifade etti. Hak sahiplerinin tespit işlemlerinin tamamlanması beklenmeden, tasfiye halindeki Emlak Bankası tarafından kısa sürede alacakların nakit olarak ödenmesine ilişkin tasarı hazırlayacaklarını belirten Şahin, taslağın kanunlaşması halinde 2 yıl sonra ödemelere başlanacağını açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-edindirmeden-6-milyon-kisi-yararlanacak_26407.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!