Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Edinmede Öğretmenlere Kolaylık

TOKİ yapacağı konutlarda öğretmenlere kolaylık sağlayacak. Öğretmenlerin uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilmesi için çalışma başlatan Toplu

Zamanb>TOKİ yapacağı konutlarda öğretmenlere kolaylık sağlayacak. Öğretmenlerin uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilmesi için çalışma başlatan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), öğretmenlerin almak istediği evlerin etüdünü yapıyor.

TOKİ ayrıca öğretmenlerden 17 Eylül 2004 tarihine kadar ne çeşit ev tercih ettiklerine dair gönderdiği formların doldurulmasını istedi. Öğretmenler alacakları dairenin hangi ilde, kaç oda veya kaç metrekare olması gerektiğine dair özelliklerini yazacaklar. Bu taleplere göre ev yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Necat Birinci, projeyle ile ilgili okullara gönderdiği duyuruda öğretmenlerin ev sahibi olabilmeleri için her türlü kolaylığın sağlanacağını duyurdu. Birinci, "İl ve ilçe milli eğitim müdürleri öğretmenlerden gelen talepleri yerlerine göre tasnif edecek ve TOKİ ile bakanlığımıza 1 Ekim 2004 tarihine kadar gönderecek.

TOKİ, eğitim personelinin ve öğretmenlerin aynı bloklarda ev sahibi olabilmelerini sağlamak amacıyla özel kura çekimi yapacak, ayrıca ödeme rahatlığı dahil gerekli kolaylıklar tanınacaktır." dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-edinmede-ogretmenlere-kolaylik_17531.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!