Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konut İstatistiklerinde Rakamları TOKİ Yükseltti

Türkiye'de, Ocak-Mart döneminde, konut satışlarında en yüksek artışın olduğu Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan'dan oluşan bölgede, konutların yüzde 88,21'ini Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) sattığı belirlendi.

yapi.com.tr / AA
Konut İstatistiklerinde Rakamları TOKİ Yükseltti

ürkiye'de, Ocak-Mart döneminde, konut satışlarında en yüksek artışın olduğu Ağrı, Kars, Iğdır ve Ardahan'dan oluşan bölgede, konutların yüzde 88,21'ini Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) sattığı belirlendi. Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) bugün açıkladığı, bu yılın Ocak-Mart dönemine ilişkin konut satış istatistiklerine göre, bu dönemde konut satışlarında bir önceki döneme göre en yüksek artış, yüzde 93,48 ile Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan (TRA2) bölgesinde gerçekleşti. Bu bölgede, geçen yılın son çeyreğinde 399 adet olan satılan konut sayısı, bu yılın ilk çeyreğinde 772'ye çıktı.

Aynı şekilde, bu bölgedeki konut satışlarında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 284,08 artış kaydedildi. Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan'dan (TRA2) oluşan bu bölgede, geçen yılın ilk çeyreğinde 201 konut satılırken, bu yıl bu sayı bu yıl 772'ye yükseldi.

AA muhabirinin TOKİ yetkililerinden edindiği bilgiye göre, bu yılın Ocak-Mart döneminde, Ağrı Merkez Suçatağı projesinde 224 adet 1+1 yoksullara yönelik sosyal yardımlaşma konutu, 280 adet ise 3+1 nitelikli konut olmak üzere toplam 504 adet konut satıldı. Ardahan merkez Sugöze projesinde de 3+1 nitelikli 177 adet konut satışı yapıldı.

Aynı dönemde TOKİ'nin Iğdır ve Kars illerinde ise konut satışı olmadığı belirtildi.

Buna göre, Ocak-Mart TOKİ, Ağrı ve Ardahan illerinde 681 konut sattı. Bu dönemde, Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan'dan (TRA2) oluşan bölgede 772 konut satıldığı dikkate alınırsa, toplam satışların yüzde 88,21'ini TOKİ yapmış oldu.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-istatistiklerinde-rakamlari-toki-yukseltti_87572.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!