Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konut Kredilerinin Yüzde 42'si Üç Bankadan

Faiz oranlarındaki artışa rağmen büyümesini sürüden konut kredilerinde lider Akbank olurken ikinci sıradaki İş Bankası ve üçüncü sıradaki Garanti Bankası'nın toplam konut kredileri içerisindeki payı yüzde 42'yi buldu.

Sabah Gazetesiaiz oranlarındaki artışa rağmen büyümesini sürüden konut kredilerinde lider Akbank olurken ikinci sıradaki İş Bankası ve üçüncü sıradaki Garanti Bankası'nın toplam konut kredileri içerisindeki payı yüzde 42'yi buldu. Türkiye Bankalar Birliği'nin verilerine göre bu yıl mart ayı sonu itibariyle kullanılan 16 milyar 166.5 milyon YTL olan konut kredilerinin 2 milyar 415.8 milyon YTL'yle büyük bölümü Akbank tarafından kullandırılan kredilerden oluştu.

En fazla konut kredisi kullandıran Akbank'ı, 2 milyar 291.6 milyon YTL'yle İş Bankası ve 2 milyar 71.7 milyon YTL'yle Garanti Bankası izledi. Ziraat Bankası 1.7 milyar, Vakıflar Bankası ve Finansbank 1.2'şer milyar YTL, HSBC Bank ise 1.1 milyar YTL'lik krediyle üst sıralarda yer alan bankalar oldular. Çoğunluğu yabancı bankalardan oluşan 11 banka ise konut kredisi vermedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-kredilerinin-yuzde-42si-uc-bankadan_46707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!