Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Kredisi Alanların Çoğu Mortgage'a Geçti

Akbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu, mortgage yasası çıkmadan önce konut kredisi alan Akbank müşterilerinden yalnızca yüzde 10'unun mortgage kapsamına girmek istemediğini söyledi.

Milliyet Gazetesi
Konut Kredisi Alanların Çoğu Mortgage'a Geçti

kbank Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölüm Başkanı Cem Muratoğlu, mortgage yasası çıkmadan önce konut kredisi alan Akbank müşterilerinden yalnızca yüzde 10'unun mortgage kapsamına girmek istemediğini söyledi.

Akbank ve Century 21'in birlikte düzenlediği 'Mortgage yasası ve gayrimenkul sektöründeki gelişmeler' konulu bilgilendirme toplantısında konuşan Cem Muratoğlu, bir hafta önce mortgage kapsamına girmek istemeyenlerin oranının yüzde 4'lerde olduğunu belirtti.

Cem Muratoğlu, mayıs ayı itibariyle konut kredilerinde genel bir durgunluk yaşandığını ifade ederek, bu durumun olası sebepleri arasında tüketicilerin temmuzdaki genel seçimleri beklemesinin de yer aldığını belirtti. Muratoğlu, mayıs ayı itibariyle kullandırılan konut kredisi sayısının geçen yılın aynı dönemine göre üçte bir oranında düştüğünü kaydetti.

Öte yandan İş Bankası, Deniz Bank ve Anadolu Bank müşterilerinin büyük bir bölümünün de mortgage kapsamına girdiği bildirildi.

Mortgage sistemine dahil olmak istemeyen konut kredisi kullanıcılarına bankalara dilekçe vermeleri için tanınan sürenin 5 Haziran'da dolmasının ardından edinilen ilk verilere göre İş Bankası konut kredisi müşterilerinin yüzde 95'inin, Deniz Bank ve Anadolu Bank konut kredisi müşterilerinin ise yüzde 98'inin mortgage kapsamına dahil olduğu tahmin edildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-kredisi-alanlarin-cogu-mortgagea-gecti_54586.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!