Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman) 2019 Nedir?

Konut kredisi yapılandırma (refinansman) 2019 nedir? Konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır?

yapi.com.tr
Konut Kredisi Yapılandırma (Refinansman) 2019 Nedir?

Konut kredisi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız en iyi alternatiflerden birisi de hiç kuşkusuz kredi yapılandırma işlemidir. Peki, konut kredisi yapılandırma (refinansman) 2019 nedir? Konut kredisi yapılandırma nasıl yapılır? 

Kredi borcu yapılandırma (refinansman) nedir?
Kredi yeniden yapılandırma ile vatandaşların kredi borçlarını öderken bankaların sunduğu yeni ve farklı faiz oranı ile kalan borcun yeniden hesaplanması sağlanıyor. Bu işleme, Kredi Yeniden Yapılandırma (Refinansman) denir. Konut kredisi çektiğiniz zaman ilerleyen zamanlarda krediyi ödemekte zorlanıyorsanız ya da kredi faizinin yüksekliği sizi rahatsız etmeye başladıysa ve eğer krediyi aldığınız zamana göre faiz oranlarında değişiklik varsa yeniden yapılandırma ile borcunuzu daha makul seviyelere çekme şansınız bulunmakta. Bir başka deyişle, kredinizi aldıgˆınız faiz oranından daha düşük bir yapılandırma faiz oranı sunulması halinde kalan borcunuz azabilir.

Konut kredisi nasıl yapılandırılır?
Sözcü'de yer alan habere göre ev kredinizi yeniden yapılandırmak için mevcut anlaşmalı bankanızı tercih edebileceğiniz gibi farklı bir bankaya transfer de yapmanız mümkün. Burada unutulmaması gereken en önemli nokta; kredinizi başka bankaya transfer edecekseniz önceki bankaya kalan anapara üzerinden erken kapama cezası ödemeniz gerekmektedir. Tabii bunun yanı sıra çalıştığınız bankanız da diğer bankalara göre daha yüksek bir orandan kredinizi yapılandırmayı teklif edebilir. Kredi borcu yapılandırma öncesi, doğru hesaplama yapmak çok önemli. Önemli olan konu, yapılandırma ile elde edeceğiniz faiz kazancınızın ödeyeceğiniz masrafların üzerinde olması gerekir ki bu işlem sizin için avantajlı olsun.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-kredisi-yapilandirma-refinansman-2019-nedir_171543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!