Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Kredisine Talep Yükseliyor

Yurttaşların bankalar, katılım bankaları ve finansman şirketlerinden kullandıkları tüketici kredileri ile kredi kartı harcamalarından oluşan toplam hane halkı borç yükü 16 Kasım itibariyle 91 milyar 670 milyon YTL'ye ulaştı.

Yeni Şafak Gazetesiurttaşların bankalar, katılım bankaları ve finansman şirketlerinden kullandıkları tüketici kredileri ile kredi kartı harcamalarından oluşan toplam hane halkı borç yükü 16 Kasım itibariyle 91 milyar 670 milyon YTL'ye ulaştı. Merkez Bankası verilerinden yapılan belirlemeye göre söz konusu borç yükü, yılbaşından bu yana yüzde 28.1 oranında artarak, 20 milyar 104.7 milyon YTL oldu. 2005 sonunda 48 milyar 560 milyon YTL düzeyinde bulunan hane halkının borç yükü, 2006 yılında yüzde 47.4 oranında 23 milyar 5.4 milyon YTL artarak 71 milyar 565 milyon YTL'ye çıkmıştı. Hanelerin borç yükünde artış hızının bu yıl nispi olarak yavaşladığı gözlendi.

Konut kredisi hızlı arttı


Mevduat bankalarından kullanılmış konut kredilerinin bakiyesi yılbaşından bu yana yüzde 33.5 oranında 7 milyar 413.6 milyon YTL artarak 29 milyar 527 milyon YTL'ye ulaştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-kredisine-talep-yukseliyor_57690.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!