Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Poliçesi Satışları Artmalı

Kârlı branşlardan biri olan konut sigortalarının gereken düzeyde satılamadığını söyleyen Ankara Sigorta Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, deprem gibi risklerin büyük olduğu Türkiye’de konut sigortasının daha çok satılabilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Vatan Gazetesion dönemlerde sigorta sektörü kârlılığını artırmak için uğraş verirken, kârlı branşlardan biri olan konut sigortalarının gereken düzeyde satılamadığını söyleyen Ankara Sigorta Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu, deprem gibi risklerin büyük olduğu Türkiye’de konut sigortasının daha çok satılabilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Konutunu kaybeden bir insanın bu değeri yeniden yerine koyamamasının çok yüksek bir ihtimal olduğunu belirten Satoğlu, “En büyük problem konut sigortalarında. Bir ev sahibinin hasar olduğunda evi tekrar satın alma imkanı yok. Ayrıca artık taksit imkanlarıyla orta halli evlerde bile borçlanarak 20-30 milyarlık eşya alınıyor. Bu eşyaya bir şey olduğunda da tekrar yerine koyması imkansız. Buna rağmen, eşyaların bir tek faizinden daha düşük rakamlarla bile sigorta yaptırılmıyor. Acentelerin konut sigortasına yönelmeleri hem kendileri hem de sektör için çok daha kârlı olacaktır” diye konuştu.

Acentelerin kasko ve trafik poliçesi dışındaki satışlara özendirilmeleri için çekiliş düzenlediklerini ifade eden Satoğlu, bu çekiliş neticesinde otomobilden bilgisayara kadar birçok hediye vereceklerini aktardı. Satoğlu, “Daha çok yangın poliçesi satana çekilişe daha çok katılma fırsatı tanıyoruz” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-policesi-satislari-artmali_48661.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!