Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Konut Satışı En Çok Bursa'da Arttı

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği (İMSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ziya Mescioğlu, "En çok konut satılan ilk 5 il arasında konut satışı artış oranı en yüksek il Bursa oldu" dedi.

yapi.com.tr / AA
Konut Satışı En Çok Bursa'da Arttı

Mescioğlu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yılın ilk 6 aylık dönemine ilişkin konut satış verilerini değerlendirdi. Bu yılın ocak-haziran döneminde Bursa'da toplam 24 bin 935 konut satışı gerçekleştirildiğini belirten Mescioğlu, geçen yılın aynı döneminde bu rakamın 19 bin 309 olduğunu kaydetti.

Bu yılın ilk 6 ayında Bursa'daki konut satışlarında yüzde 29,1'lik artış meydana geldiğini ifade eden Mescioğlu, "Bu artış oranı İstanbul'da yüzde 15, Ankara'da yüzde 22,2, İzmir'de yüzde 20,4 ve Antalya'da ise yüzde 15,4 düzeyindedir. Buna göre en çok konut satılan ilk 5 il arasında konut satışı artış oranı en yüksek il Bursa'dır. Bu durum Bursa'daki konut piyasasının hareketliliğini ve Bursa'nın cazibesini devam ettirdiğini göstermektedir" değerlendirmesinde bulundu.


Mescioğlu, yılın ilk 6 ayında İstanbul'da 122 bin 573, Ankara'da 74 bin 424, İzmir'de 39 bin 432, Antalya'da 33 bin 548 ve Bursa'da 24 bin 935 konut satıldığını bildirdi.

Yabancılara gerçekleştiren konut satışlarına da değinen Mescioğlu, "Bursa yabancıların en çok konut satın aldığı iller arasındaki üçüncülüğünü yılın ilk yarısında korumuştur. İlk 6 ayda Bursa'da yabancılara 676 adet konut satılmıştır" ifadelerini kullandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-satisi-en-cok-bursada-artti_132928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!