Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Konut Satışlarında Yarı Yarıya Düşüş!

İstatistik Kurumu verilerine göre 2010 yılı ikinci döneminde, konut satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 53,65 oranında düşüş yaşandı. Resmi verilere göre bu yılın ikinci döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında artış gösteren bir bölge bulunmuyor.

Gazete Habertürk
Konut Satışlarında Yarı Yarıya Düşüş!

İstatistik Kurumu verilerine göre 2010 yılı ikinci döneminde, konut satışlarında bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 53,65 oranında düşüş yaşandı. Resmi verilere göre bu yılın ikinci döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre konut satışlarında artış gösteren bir bölge bulunmuyor. Yüksek düşüş gösteren bölgeler ise sırasıyla; yüzde 71,46 ile Ağrı, Kars, Iğdır, Ardahan yüzde 69,63 ile Erzurum, Erzincan, Bayburt, yüzde 64,62 ile Mardin, Batman, Şırnak, Siirt ve yüzde 62,25 ile İstanbul şeklinde.

4 dönemlik ortalamalara göre değişimlere bakıldığında ise konut satış sayılarında sadece yüzde 1,91 oranı ile Van, Muş, Bitlis, Hakkari bölgesinde artış yaşandı.

90 bin 270 konut el değiştirdi

2010 yılı ikinci döneminde, 90 bin 270 konut satış sonucu el değiştirdi. El değiştirmede Türkiye genelinde bir önceki döneme göre yüzde 5,14 oranında artış gerçekleşti.
2010 yılı ikinci döneminde (nisan-mayıs-haziran) konut satışlarında bir önceki döneme göre en yüksek artış yüzde 39,61 oranı ile Tekirdağ, Edirne, Kırklareli bölgesinde oldu.

Cihan

http://www.yapi.com.tr/haberler/konut-satislarinda-yari-yariya-dusus_82249.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!